Tarptautinė baigiamoji projekto konferencija

Bibliotekos fasadas
Data:2022-05-31
Laikas:16:30
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Gegužės 31 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje – projekto „Pasakojimo meno ir metodo modelio sukūrimas Lietuvos bibliotekoms“ tarptautinė  baigiamoji konferencija.

Šalies bibliotekininkams bus pristatytas naujasis pasakojimo meno ir metodo modelis, bibliotekų specialistų pažanga ugdant pasakotojo kompetencijas, parengtos edukacinės programos („Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“, „Bitė ir aš“, „Pasaka apie stebuklingą teptuką“, „Akmenų sriuba“, „(Ne)vienas“), Latvijos pasakojančių bibliotekų tinklo 25 metų patirtis, Lietuvos pasakojančių bibliotekų tinklo vizija.

Konferencija skirta bibliotekų specialistams, tačiau kiekvieną, besidomintį pasakojimo menu, 16.30 val. kviečiame atvykti į pasakojimo meno pasirodymą „Istorijos, kurios suteikia viltį“ konferencijų salėje. Senovės kinų pasaką apie tai, kad kartais prakeiksmas gali virsti palaima, pasakojimo meno metodu pristatys  Rose Marie Lindfors (Šiaurės pasakojimo meno centras, Švedija), senovės graikų istoriją apie Pandoros skrynią – menininkė, profesionali pasakotoja Tiril Bryn (Norvegija).

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Pasakojimo meno ir metodo modelio sukūrimas Lietuvos bibliotekoms“ tikslas – plėtoti šiuolaikinį pasakojimo meną Lietuvoje, padedant Švedijos ir Norvegijos partneriams sukurti pasakojimo meno ir metodo taikymo modelį šalies bibliotekoms, kaip naują edukacinę paslaugą įvairaus amžiaus ir socialinių grupių vartotojams išbandyti ir įveiklinti Panevėžio regiono viešosiose bibliotekose.

Projektui įgyvendinti gauta 39 900 Eur iš Šiaurės šalių kultūros ir meno programos „Nordic Culture Point“.

Buvo sukurtos ir skirtingoms auditorijoms pristatytos 5 edukacinės programos, apmokyta ir suformuota 40 Panevėžio regiono bibliotekininkų pasakotojų bendruomenė, suburtas 24 pasakojančių Panevėžio regiono bibliotekų tinklas ir kt.

Nordic culture point logotipas

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.