Ievos Dumbrytės knygos „Šaltienos bistro“ pristatymas

Knygos viršelis ir knygos autorės portretas
Data:2022-01-18
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Sausio 18 d. 17.15 val. bibliotekos konferencijų salėje įvyks gurmaniškas literatūros renginys – iš Panevėžio kilusios rašytojos Ievos Dumbrytės debiutinės knygos „Šaltienos bistro“ pristatymas. Šis romanas į lietuvių literatūros pasaulį atnešė naujų vėjų ir susilaukė daugybės pagyrų. Susitikime autorė papasakos, kaip gimė ši unikali knyga.

Knygoje pinasi ironija, groteskas, farsas, kviečiantys skaitytoją kitu kampu pažvelgti į mus supantį pasaulį. Bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė knygą apibūdina kaip magiškąjį realizmą, klampinantį it Šarūno Saukos tapyba.

Žurnalistas Valdas Puteikis vadina „Šaltienos bistro“ metų atradimu. „Jame telpa visi geros literatūros ingredientai ir vertinimo kriterijai. Problemų aktualumas ir universalumas, groteskas, hiperbolė, ironija, itin įtaigus ir autentiškai skambantis knygos herojaus (vyro) balsas autorės (moters) lūpomis. Unikalus istorijos pasakojimas, galima sakyti, su minimalia siužetine linija, neaprėpiami vaizduotės paribiai – to lietuvių literatūroje dar nebuvo,“ – sako jis.

Autorė apie save

Mokyklos laikraštyje, kuriame troškau rašyti, gavau tik piešti. Svajojau studijuoti lietuvių filologiją, bet pavyko įstoti tik į istoriją. Norėjau išleisti poezijos knygą, bet atsispausdinusi savo eilėraščių bukletėlį tik padalinau jį kaimynams. Svajojau būti žurnaliste, bet pasisekė parašyti tik porą straipsnių apie parduotuvių tinklą IKI portale „Delfi“. Aš – nieko nepasiekusi autorė, tačiau visada gyvenanti šalia svajonės.

Renginio metu bus galima įsigyti knygą.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.