Juozo Miltinio palikimo studijų centre – išskirtinė scenografijos eskizų paroda

Scenografo J. Surkevičiaus portretas, fone – scena iš spektaklio
Jonas Surkevičius. Panevėžys, 1956 m. Fotogr. Kazimiero Vitkaus
Pradžia:2021-12-15 17:00
Pabaiga:2022-02-28 17:00
Vieta:Juozo Miltinio palikimo studijų centras
Adresas:Algirdo g. 54-19
Panevėžys

Gruodžio 15 d. 17 val., minint dailininko scenografo Jono Surkevičiaus 110-ąsias gimimo metines, Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo g. 54-1) atidaroma scenografijos darbų paroda „Ryškiai įsiveržęs į sceną“. Parodoje eksponuojami dailininko scenovaizdžių bei kostiumų eskizai, sukurti Panevėžio dramos teatro, kai jam vadovavo režisierius J. Miltinis, spektakliams.  

Eskizus parodai paskolino Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Ekspozicijoje lankytojai išvys kostiumų ir dekoracijų eskizus iš tokių spektaklių kaip L. Pirandello „Henrikas IV“, A. Vienuolio „Prieblandoje“, N. Gogolio „Revizorius“ ir kitų legendinių pastatymų.

Jonas Surkevičius (1911–1990) – antrasis Panevėžio dramos teatro dailininkas. Nuo 1942 m. iki 1949 m. teatre apipavidalino 12 spektaklių – kūrė scenovaizdžius ir kostiumus.

Dirbti su režisieriumi Juozu Miltiniu jautriam dailininkui nebuvo lengva, teko mokytis nervinės savitvardos bei gebėjimo susikaupti. Visgi Panevėžio laikotarpiu jo sukurta scenografija atnešė ankstyvą pripažinimą. Po keliolikos metų, jau dirbdamas Vilniuje,  Lietuvos valstybiniame dramos teatre (dabar Lietuvos nacionalinis dramos teatras), J. Surkevičius sukūrė scenografiją dar trims Panevėžio dramos teatro spektakliams.

Trapus ryšys su griežtu ir reikliu režisieriumi Juozu Miltiniu nenutrūko ir vėliau, tai liudija dailininko režisieriui dovanotas 1987 m. akvarelės technika sukurtas J. Miltinio portretas, iki šiol puošiantis Maestro namų svetainę.

Parodą kviečiame lankyti iki 2022 m. vasario 28 d.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.