Grafikės Gražinos Didelytės piešinių parodos „Brangiausios vietos“ atidarymas

Gražinos Didelytė piešinys
Pradžia:2021-12-22 16:00
Pabaiga:2022-02-21 16:00
Vieta:II a. erdvės
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Gruodžio 22 d. 16 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse vyks grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos „Brangiausios vietos“ atidarymas. Dalyvaus menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. dr. Vygandas Čaplikas, parodos kuratorė Vida Korn ir Kauno dramos teatro aktorė Virginija Kochanskytė. 

Ši paroda – tai G. Didelytės spalvotų piešinių ciklo „Dainavos klodai“ dalis „Brangiausios vietos“ (1999 m.). Eksponuojami darbai sukurti menininkei apsigyvenus Dzūkijoje, Rudnelės kaime. Čia praleistas dešimtmetis praturtino jos kūrybinį palikimą Dainavos krašto gamtos ir istorijos motyvais. 1995–2005 metų laikotarpį pati dailininkė pavadino pačiu produktyviausiu ir laimingiausiu. Paroda atskleidžia menininkės poetišką sielą, dėmesį gamtai, metaforiškus žmogaus būties vaizdus ir jos kūrybai būdingą jautrų meninį braižą.

G. Didelytė – viena iš dailininkių, be kurių neįsivaizduojamas Lietuvos grafikos menas. Subtilaus braižo grafikė mažų matmenų lakštuose ištobulinta technika įkūnijo didelę meilę Lietuvai. Dailininkei rūpėjo visas kraštas, jo dabartis ir praeitis: lietuvių mitologijos, etninės ir etinės, istorijos ir gamtos, tremties ir rezistencijos temos. Menininkė surengė apie 30 individualių parodų Lietuvoje. 2003 m. už nacionalinės dailės tradicijų puoselėjimą jai paskirta G. Kazokienės vaizduojamojo meno fondo premija. Rašytojas Kazys Saja apie grafikę yra sakęs: „G. Didelytės pavardė tiksliai parodo jos esmę – ji iš tiesų didi kaip menininkė, o mažybinė priesaga nusako jos kuklumą, trapumą, švelnumą.“

Paroda veiks iki 2022 m. vasario 21 d.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.