Poetės Ramutės Skučaitės jubiliejinis kūrybos vakaras

Poetės Ramutės Skučaitės portretas
Poetė Ramutė Skučaitė Vilniuje, 2021 m. Jūratės Račinskaitės nuotrauka
Data:2021-12-01
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Gruodžio 1 d. 17.15 val. konferencijų salėje kviečiame į poetės Ramutės Skučaitės jubiliejinį kūrybos vakarą. Susitiksime su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate, poete Ramute Skučaite ir aktoriumi Gintaru Mikalausku, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos globėjais.

Poetę R. Skučaitę ir aktorių G. Mikalauską jau daug metų sieja graži bičiulystė. Literatūros gerbėjams kiekvienas jų bendras vakaras virsta nuostabia švente, tarsi kameriniu spektakliu ar koncertu, kuriame dvi tokios skirtingos, bet puikiai papildančios viena kitą, asmenybės griežia poezijos smuikais.

Šįkart vakaro metu skambės ir tikrų fleitų melodijos, kurias atliks Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinės fleitistės Eglė Malinauskaitė ir Gabija Semčenkaitė (mokytoja Irma Paurienė).

Poetė, dramaturgė, vertėja, dainų tekstų autorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Ramutė Skučaitė šiais metais šventė 90-ies metų jubiliejų. Ji yra parašiusi ir išleidusi per 50 knygų, išvertusi daug kūrinių iš užsienio kalbų. Savo jubiliejų poetė pasitiko su nauja poezijos knyga „Buvau atėjus“, kurioje – naujausia poezija suaugusiems. Paskutinė rašytojos išversta knyga  – Vladimiro Nabokovo eilėraščių rinktinė. Pagal vieną eilėraštį, kuris vertėjai pasirodė pats prasmingiausias, knygą ji pavadino „ Spektaklis“.

Renginio metu bus galima įsigyti knygų ir gauti poetės autografą.

Ramutė Skučaitė – mažųjų ir suaugusiųjų poetė

Ramutė Skučaitė tituluojama vaikų literatūros klasike, tačiau ji yra parašiusi nemažai kūrinių ir suaugusiesiems. Literatūros kritikai pabrėžia poetės žodžio skambumą, skaidrumą, gal todėl jos eilėraščiai yra dainuojami. R. Skučaitės poezija, tiek skirta vaikams, tiek suaugusiesiems, kelia tuos pačius egzistencinius klausimus, tik juos pateikia skirtinga forma. „Už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę“ poetė buvo įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Už savo kūrybą ji yra pelniusi ne vieną svarų apdovanojimą: Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordiną, UNESCO premiją, Vaikų literatūros premiją ir kt., ne kartą tapusi „Poezijos pavasario” laureate.

Vienas R. Skučaitės gyvenimo tarpsnis praėjo Panevėžio mieste. 1938 m. jos tėvai persikėlė iš Vilniaus į Panevėžį. Būsimoji poetė mokėsi Naujamiesčio mokykloje, Panevėžio muzikos mokykloje.

Pasak rašytojos, jos gyvenime labai daug visko yra buvę – ir nuoskaudų, ir gerumo, ir įvairių atsitikimų. Jubiliejiniame vakare R. Skučaitės kūrybos gerbėjai turės progą gyvai paklausyti poetės žodžių, paklausti to, kas juos domina.

Gintaras Mikalauskas – Panevėžio miesto ambasadorius

Aktorius ir renginių vedėjas Gintaras Mikalauskas yra tarsi žmogus-orkestras, kurio veiklą galima matyti visoje Lietuvoje. Jis kuria vaidmenis spektakliuose, veda koncertus ir kitus renginius, yra TV laidų vedėjas.

2020-ųjų Metų panevėžiečio vardą pelnęs aktorius buvo įvertintas už ypatingus ilgamečius darbus garsinant Panevėžio miestą, atstovavimą jam, nuolatinį teigiamo įvaizdžio skleidimą ir Panevėžio miesto ambasadoriaus įkūnijimą.

G. Mikalauskas yra mūsų bibliotekos globėjas, Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojų metų nominacijos „Ad astra“ iškilmingų renginių vedėjas.

Daugybę darbų turintis aktorius, renginių vedėjas suranda laisvą valandėlę ir knygai. Jo prioritetas yra popierinė klasikinė knyga, o elektronines knygas mėgsta skaityti daug keliaujanti jo žmona Jūratė. Didžiausia vertybė G. Mikalauskui – jo mylima šeima, o atgaivą teikia ir gamta, darbas namų kieme Palangoje.

Aktorius yra mūsų kraštietis, gimęs ir augęs Panevėžyje. Jo tėvo kompozitoriaus, pianisto Vytauto Mikalausko vardu pavadinta Panevėžio menų gimnazija.


Renginys iš projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XII“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

LKT_Logotipas  Panevėžio miesto savivaldybės logotipas

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.