Vokiečių kalbos savaitės renginiai bibliotekoje

Vokiečių kalbos dienos, plakatas
Pradžia:2021-10-18 9:00
Pabaiga:2021-10-22 19:00
Vieta:Kelios vietos (žr. renginio aprašyme)

Spalio 18–22 dienomis Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks visoje Lietuvoje organizuojamos Vokiečių kalbos dienos. Renginių tikslas – atkreipti dėmesį į vokiečių kalbos vaidmenį švietime, kultūroje, versle, kitose srityse. Šiais metais Goethe‘s instituto Baltijos filmų archyvas suteikia galimybę bibliotekoje nemokamai pamatyti naujausius vokiečių režisierių filmus, skirtus įvairaus amžiaus ir pomėgių žiūrovams. O vokiečių kalbos besimokančius moksleivius ir jų mokytojus kviečiame į edukacinius užsiėmimus.

Edukaciniai užsiėmimai (Mokymų klasėje)

Spalio 18, 19 ir 22 dienomis 9–13 val. organizuojami edukaciniai užsiėmimai „Lerne Mimik und die Gefühle erkennen“/„Pažink emocijas veide“.

Užsiėmimų metu mokysimės atpažinti bei apibūdinti emocijas ir jausmus, tyrinėdami skirtingas veidų išraiškas bei stebėdami vaizdo siužetus. Išmoksime vokiškai pasakyti ne tik, kokias emocijas atspindi veidai, kaip jaučiamės patys, bet ir sukurti palinkėjimus ar komplimentus draugams. Kursime emocijų debesis, atliksime kitas interaktyvias užduotis.

Užsiėmimų trukmė – 45-60 min. Būtina išankstinė registracija  tel. (8-45) 46 55 52 arba el. paštu jolanta.sriubiene@pavb.lt

Vokiškų filmų peržiūros (Konferencijų salėje ir Menų skaitykloje)

Spalio 18 d.  17 val. „Iš niekur“ / „Aus dem nichts“ (rež. Fatih Akin), 2017, trukmė 106 min. Vaidybinis filmas (N-14) vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais (Konferencijų salėje).


Katios gyvenimas sugriūva, kai jos vyras Nuri ir sūnelis Roko žūsta per teroro aktą. Moterį palaiko draugai ir šeima, tačiau Katios nepaleidžia mintis, kad ji privalo išsiaiškinti beprasmių mirčių priežastį ir surasti kaltininkus. Geriausias vyro draugas Danilas yra advokatas, todėl sutinka atstovauti Katiai teisme. Pagrindiniai įtariamieji – jauna neonacių pora. Tačiau pristigus įrodymų, pora paleidžiama. Katiai nieko kito nelieka, kaip pačiai įvykdyti teisingumą. „Iš niekur“ pelnė „Auksinį gaublį“ kaip geriausias užsienio filmas, o Kanų kino festivalyje aktorė Diana Kruger įvertinta už geriausią moters vaidmenį.

Spalio 19 d. 12 ir 15 val. Amelija bėga“ / „Amelie rennt“ (rež. Tobias Wiemann), 2017, trukmė 97 min. Vaidybinis filmas jaunimui vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais (Konferencijų salėje).


Paauglė Amelija serga astma, nuolat priešgyniauja tėvams, keikia perdėtai globojančius gydytojus, o ypač koneveikia savo ligą. Po labai pavojingo priepuolio į specialią kliniką Pietų Tirolyje iš Berlyno pasiųsta mergaitė greitai nusprendžia pabėgti. Kalnuose ji susiduria su penkiolikamečiu Bartu, šis neprašytas tampa mergaitės palydovu, o užsispyrimu niekuo jai nenusileidžia. Tradicinė, išgydyti žadanti kalnų ugnis abu juos užgena iki viršūnių. Tačiau rizikingas lipimas abiem taps emocijų kupinu nuotykiu – drąsos išbandymais, pirmojo įsimylėjimo kvaituliu ir pagaliau atėjusiu Amelijos supratimu, kad ligą reikia tiesiog priimti.

Spalio 20 d. 12 ir 14 val. „Rikas, Oskaras ir gilumų šešėliai“ / „Rico, Oskar und die Tieferschatten“ (rež. Neele Leana Vollmar), 2014, trukmė 96 min. Vaidybinis filmas visai šeimai, įgarsintas lietuviškai (Konferencijų salėje).


Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo Andreaso Steinhöfelio knygą vaikams. Mažasis Rikas, apie save sakantis, kad yra „giluminių gabumų“, gyvena Berlyne tik su mama, kuri nuolat dirba, neturi laisvo laiko. Mėgstamiausias Riko užsiėmimas – rinkti visokiausius radinius ir juos aprašyti. Per vieną tokių žygių Rikas susipažįsta ir susidraugauja su Oskaru. Berniukų laukia įvairiausi nuotykiai ir iššūkiai, kurie tik dar labiau sustiprins jų draugystę.

Spalio 21 d. 17 val. „Superego ir Tu“ / „Über – Ich und Du“ (rež. Benjamin Heisenberg), 2014, trukmė 94 min. Vaidybinis filmas (N-14) vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais (Menų skaitykloje).


Nikas Gutlichtas, vertingų knygų parūpinantis gudrutis iš proletarų šeimos, įklimpo į skolas, tad yra priverstas slapstytis. Atsitiktinumas jį atveda į talentingo ir garsaus psichologo Kurto Lėdigo namus. Šis, nepaisydamas senatvinio užmaršumo, patologinės virtuvės fobijos ir trūkčiojančios akies, kaip įmanydamas priešinasi suplanuotam perkraustymui pas dukterį. Daug nesvarsčius, Nikas pasamdomas jį prižiūrėti: Nikui tai – išsigelbėjimas, o Kurtui – galimybė netrukdomam ruošti pranešimą simpoziumui. Po vienu stogu netikėtai atsiduria du labai užsispyrę individualistai.

Spalio 22 d. 17 val. „Sergėtoja“ / „Wächterin“  (rež. Martina Priessner). Dokumentinis filmas, 2020, trukmė 87 min. Filmas su lietuviškais subtitrais (Menų skaitykloje).


Sirijos stačiatikių vienuolė Dayrayto 18 metų gyvena bažnyčios teritorijoje Zaze, sunykusiame ir apleistame Asirų kaime Turkijos pietryčiuose. Kartu su vienuoliu Abuna ji keturiolika metų rūpinosi bažnyčia. Nuo tada, kai vienuolis mirė prieš ketverius metus, Dayrayto gyvena viena su keliais gyvūnais. Jos buvimas regione yra rakštis daugeliui vietos veikėjų. Musulmonai visada jautė jai priešiškumą, menkai palaikė ir vietos bendruomenė. Pastaruoju metu padėtis blogėja. Kamera seka Dayrayto kasdienybę ir stebi jos kovą dėl išlikimo, rūpesčius ir sunkumus, nes baimė ir vienatvė yra nuolatiniai jos palydovai. Vis dėlto Dayrayto yra drąsi ir bebaimė moteris — ji pažadėjo Abunai niekada nepalikti šios šventos vietos ir apsaugoti bažnyčią, kad ir kas nutiktų. Filmas buvo apdovanotas specialiuoju Goethe’s instituto prizu tarptautiniame Leipcigo dokumentinių filmų festivalyje

Nuo 2016 metų kasmet spalio mėnesį organizuojamos Vokiečių kalbos dienos visoje Lietuvoje. Jų iniciatoriai – Vokietijos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZFA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Kviečiame jungtis prie iniciatyvos!

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.