Gyčio Norvilo poezijos ir Arkadijaus Gotesmano perkusijos pokalbis

Poetas Gytis Norvilas ir perkusininkas Arkadijus Gotesmanas
Data:2021-09-21
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Rugsėjo 21 d. 17.15 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks ypatingas renginys – poezijos ir muzikos sintezė „AKLA VALTIS: iš slaptų sodininko užrašų“. Tai abejingų nepaliksiantis poetinis vyksmas, kurio metu poeto Gyčio Norvilo eilės kalbasi su perkusininko Arkadijaus Gotesmano atliekama muzika.

Gytis Norvilas – poetas, vertėjas, eseistas. Verčia poeziją ir prozą iš vokiečių, rusų kalbų. Nuo 2014 m. kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius. G. Norvilas išleido 4 poezijos rinkinius. Jo poezija išversta į 15 kalbų. Už knygą Išlydžių zonos“ 2013 m. ir „Grimzdimas“ 2018 m. buvo apdovanotas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premijomis už kūrybiškiausią 2012 ir 2017 metais išleistą kūrinį. 2017 m. už poezijos rinkinį „Grimzdimas“ apdovanotas prestižine „Jotvingių premija“.

„Poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės nei pačiam autoriui, nei skaitytojui, nei pačiai kalbai. Turėtų ir guosti, turi guosti, priglausti, o guosti gali, mano supratimu, tik atimdama paskutinę viltį, kitaip tariant iliuzijas, fantomus, kurie daugina kančią. Turiu pasakyti ir tai, jog nežinau, ar esu poetas, tai visai man nesvarbu, nenoriu to sureikšminti ir susireikšminti.“ (Gytis Norvilas)

Arkadijus Gotesmanas – vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų, universalus perkusininkas, kompozitorius, performeris, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas, scenarijų autorius… Gastroliavo daugelyje šalių, dalyvavo apie 50 festivalių. Džiazo scenoje debiutavęs 9-ajame dešimtmetyje jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių Lietuvos ir pasaulio muzikų. Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais. A. Gotesmanas 2018 m. Birštono džiazo festivalio didžiojo prizo laureatas.

„Man patinka kurti, atrasti, man patinka viskas, kas vadinasi gera muzika, geru kinu, teatru ir džiazu.“ (Arkadijus Gotesmanas)

„Akla valtis“ – tai tam tikra išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija, aidas, patirto tvano, potvynio refleksija.

Vaizdo įraše „Akla valtis“: iš slaptų sodininko užrašų. Poetinis, perkusinis vyksmas. Gyčio Norvilo poezija kalbasi su Arkadijaus Gotesmano perkusija Rašytojų sąjungos kieme (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). „Poezijos pavasaris“ 2021 07 02.

Pasinerkite į poezijos ir muzikos gelmę!

Projektą „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 3“ remia:

LKT_Logotipas Panevėžio miesto savivaldybės logotipas

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.