Vaikų vasaros dienos stovykla „Nuotykiautojai“

stovykla-birzai

Liepos 12-23 dienomis bibliotekoje įkurtose kūrybinių atradimų dirbtuvėse šurmuliavo vaikai. Vyko vaikų vasaros dienos stovyklos „Nuotykiautojai“ užsiėmimai, kurių tikslas – pasitelkiant profesionalius menininkus, nukreipti vaikus į kūrybingą ir prasmingą veiklą, supažindinant juos su lietuvių mitologinėmis būtybėmis. Stovyklą sudarė dvi pamainos. Iš viso ją lankė 33 vaikai nuo 6 iki 10 metų, jais rūpintis padėjo dvi savanorės.

Stovyklautojams buvo pasiūlytos trys veiklos sritys: literatūra, dailė ir keramika. Literatūrinę sritį pristatė rašytoja, iliustratorė, grafikos dizainerė Kotryna Zylė, pakvietusi dalyvius į virtualią pažintį su lietuvių mitologija ir knygos tekstų bei iliustracijų gimimu. Stovyklautojai galėjo praktiškai išbandyti Kotrynos Zylės naudojamus pagrindinius kūrybos principus – derinti prigimtinę kultūrą ir šiuolaikinio pasaulio aplinkybes, modernias raiškos priemones. Dailės sritį pristatė rašytojas, iliustratorius Paulius Juodišius. Kartu su dalyviais menininkas kūrė bendrą animuotą pasakojimą, jį išplėtodami skirtingais būdais ir išbandydami jo atsiradimo kelią nuo idėjos iki rezultato. Biržų krašto keramikė Gražina Visockienė mokė pažinti molio stebuklus ir lipdyti mitines būtybes, amuletus. Biržų regioniniame parke stovyklos dalyviai išgirdo smegduobių atsiradimo istorijas ir legendas. Bibliotekininkės kvietė dalyvius į interaktyvius garsinius skaitymus ir kūrybines dirbtuvėles, kūrė mitines būtybes, kurioms gyvybingumo suteikė išmaniosios technologijos. Jų pagalba stovyklautojai kartu su bibliotekos IT specialistu Agnu Dagiu kūrė animacinį filmuką. Kasdien vaikų  laukė kūrybinės užduotys, aktyvūs užsiėmimai lauke. Susitikimai su rašytojais, iliustratoriais, menininkais suteikė dalyviams kūrybinio džiaugsmo atradimą.

Stovyklautojai užsiėmė įdomia ir turininga veikla, lavino meninius ir socialinius įgūdžius, aktyviai įsijungė į siūlomas veiklas ir užsiėmimus, turiningai praleido dalį vasaros atostogų. 

*Stovyklą iš dalies finansavo Biržų rajono savivaldybė pagal Vaikų ir jaunimo socializacijos programą.

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos informacija