„Kėdes į lauką“ kvies jaunimą meditacijai ir kūrybiškumo paieškoms

Kėdės į lauką

Ši vasara Panevėžio jaunimui – ypač kūrybiška. Atviroje jaunimo erdvėje vyksiančiuose vasaros stovyklos „Kėdes į lauką“ užsiėmimuose jaunimas ieškos dvasinės ramybės dalyvaudami biblioterapijos ir kūrybiškumo užsiėmimuose bei tobulėdami įvairiose meno srityse (fotografija, rašymas, dailė, vaidyba ir t.t.). Tam bus pasitelkiami profesionalūs lektoriai, meditacija ir… patyriminės kelionės.

„Kūrybiškumas – gebėjimas netradiciniu būdu atrasti problemų sprendimus ir apjungti tai, kas plika akimi atrodo neapjungiama“, – teigia projekto „Kėdes į lauką“ organizatorė Malvina Zimblienė. „Dauguma genijų rėmėsi į savo „dievaičius“, įtraukdami jų kūrybos elementus ir stilių. Taigi norint tapti kūrėju arba kūrybinga asmenybe, svarbu rasti ryšį tarp skirtingų dalykų, drąsiai eksperimentuoti, paleisti vidinius kritikus ir įveikti „tuščio popieriaus lapo baimę“, – įsitikinusi projekto organizatorė.

Biblioterapijos ir kūrybiškumo projekte profesionalai 14–29 m. jaunimą supažindins su darbu fotografijos studijoje, piešimo, tapybos ir kūrybinio-terapinio rašymo technikomis. Pasitelkdami Forumo teatrą, dalyviai vaidybiškai spręs keblias gyvenimiškas situacijas, išbandydami sceną ir aktoriaus vaidmenį. Dailės, rašymo terapijos (biblioterapijos) užsiėmimai padės surasti išėjimą iš painaus emocijų labirinto.

Užsiėmimuose žadamas netradicinis kūrybinio proceso formatas. Prieš imantis fotoaparato ar teptuko, bus susitelkiama į meditaciją arba keliaujama į įkvepiančia gamta pasižyminčias regiono vietas. „Kadangi jaunus kūrėjus stabdo perfekcionizmas, vidiniai demonai ir baimės, svarbu mokėti atpalaiduoti mintis, išmokti jaustis patogiai tiek su savimi, tiek komandoje, todėl užsiėmimų pradžioje kursime kiekvienam jaukią ir įkvepiančią atmosferą, na, o tada – kibsime į kūrybinį procesą”, – teigia M. Zimblienė.

Projekto iniciatorė priduria, jog kūrybiškumas – universali savybė, vertinama ne tik meno, bet ir verslo pasaulyje. „Taupant laiką ir siekiant produktyvumo, svarbu plačiai pažvelgti į problemas ir kliūtyse įžiūrėti galimybes. Tik kūrybingos asmenybės geba nuostolingą situaciją paversti į pelningą, rasti optimaliausius sprendimus ar netradicines išeitis iš susiklosčiusių sunkumų, ką dažnai galėjome pastebėti ir  karantino metu.“

Panevėžio miesto savivaldybės remiamas projektas „Kėdes į lauką“ vyks rugpjūčio 9–26 dienomis. Daugiau apie organizuojamus užsiėmimus ir patyrimines išvykas galima sekti pavb.lt ir Atvira Jaunimo Erdvė Bibliotekoje „Facebook“ puslapyje.


Teksto autorė: Rūta Paukštytė

Projektą finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė