„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ kviečia į virtualų parodos turą

Vaizdas be pavadinimo

Pirmąją vasaros dieną Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pradėjo veikti išskirtinė, interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“. Nuo pat parodos atidarymo, kasdien ją aplanko ir į nepamirštamus nuotykius leidžiasi apie pusšimtis vaikų. Matydami didelį lankytojų susidomėjimą, organizatoriai sukūrė ir virtualų ekspozicijos turą. Nuo šiol į parodą negalintys atvykti mažieji skaitytojai turi galimybę ją apžiūrėti ir prisėdę prie kompiuterio ekrano.

„Virtualios paslaugos karantino metu tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Džiaugiamės, kad nuotolinio turo pagalba parodą galės apžiūrėti ir kituose Lietuvos miestuose ar net užsienyje gyvenantys vaikai,“ – sako Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus vadovė Toma Apynytė-Kirslienė. Pasak jos, virtualus apsilankymas parodoje puikiai tiktų ir ugdymo specialistams užsiėmimų metu, kaip naujas būdas pristatyti vaikams Šiaurės šalių literatūrą.

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ yra išskirtinis renginys vaikų literatūros pasaulyje. Pirmą kartą ši paroda vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. Kitais metais interaktyvi ekspozicija keliavo į Latviją. Šiemet Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos iniciatyva bei kūrybiško islandų ir lietuvių menininkų, skaitymo skatintojų, architektų, dailės mokyklos moksleivių, bibliotekos specialistų bendradarbiavimo dėka įgijusi naują savitą veidą paroda pirmą ir vienintelį kartą pristatoma Lietuvoje.

Parodą kuruoja žinoma islandų rašytoja ir iliustratorė Kristín Ragna Gunnarsdóttir. Interaktyvią ekspoziciją kūrė iliustruotoja, rašytoja Kotryna Zylė, architektai Justinas Dūdėnas ir Marius Lukošiūnas bei Literatūros pažinimo programos vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius.

Šių talentingų žmonių dėka Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atsirado milžiniškas vikingų laivas. Jaunųjų parodos lankytojų laukia begalė įtraukiančių žaidimų ir užduočių. Šia iniciatyva siekiama ne tik pristatyti vaikams skirtą Šiaurės šalių literatūrą, bet kartu, pasitelkiant inovatyvias priemones, ugdyti vaikų skaitymo įpročius.

Visus, neturinčius galimybės aplankyti parodą fiziškai, jos organizatoriai kviečia tai padaryti neiškėlus kojos iš namų. Virtualaus turo metu jo vedėja T. Apynytė-Kirslienė išsamiai pristato ekspozicijos objektus ir veiklas, pasakoja įtraukiančias istorijas ir kviečia per nuotolį prisijungusius lankytojus atlikti kūrybines užduotis. Norintieji kartu spręsti užduotis turi išsispausdinti parodos „kelionės pasą“ – „knygiuką“ arba tiesiog pasiimti popieriaus lapą ir piešimo reikmenų.

Virtualus parodos turas

Virtualios parodos lankytojai užduotims gali skirti tiek laiko, kiek jiems norisi – tereikia sustabdyti vaizdo įrašą ir jį pratęsti baigus pildyti užduotį. Parodos organizatoriai laukia ir virtualiai prisijungusių vaikų darbų: piešinių, istorijų apie savo gyvenimo herojus ir kt. Jaunųjų lankytojų atsiųsti darbeliai virs nauja, patirčių dalijimosi paroda.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Parodos organizatoriai:
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

Projekto rėmėjai:  
The Nordics
Šiaurės ministrų taryba
Panevėžio miesto savivaldybė
Reykjavik UNESCO cityofliterature

Šiaurės šalių