Projektas vaikams „Menų dūzgės kūrybingai vaikystei-2“ Ignalinoje

Menų dūzgės kūrybingai vaikystei

Pradedamas įgyvendinti Ignalinos rajono viešosios bibliotekos projektas „Menų dūzgės kūrybingai vaikystei-2“ dalinai finansuojamas iš LTKT Tolygios kultūrinės raidos Utenos regiono programos. 

Projekto tikslas – profesionalaus, netradicinio teatro meninėmis raiškos priemonėmis skatinti Utenos regiono vaikų skaitymo įgūdžių ugdymą, didinti, turtinti skaitymo kultūrą, plėtoti bendradarbiavimą tarp regiono bibliotekų.

Projekto įgyvendinimo metu Ignalinos, Utenos, Anykščių, Zarasų, Molėtų bibliotekose, 6–12 metų vaikams, bus organizuojami susitikimai su teatro profesionalais. Profesionalūs menininkai, pasitelkdami įtraukias, netradicinio teatro raiškos (muzikos, pojūčių, interaktyvaus, pokalbio, lėlių, ritmikos teatro) formas, supažindins šiuolaikinę vaikų kartą su vaikų literatūra, siekiant sužadinti norą paimti į rankas knygą ir atrasti jos stebuklingą pasaulį. Unikalia teatro kalba pristatydami vaikų literatūros kūrinius menininkai ne tik padės vaikams ugdyti kūrybiškumą, skatinti skaitymą, bet ir suvokti savo emocijas, nuotaikas, valdyti nerimą, pyktį, baimes.

Susitikimuose su profesionaliais menininkais, vaikams pristatytos netradicinės programos, kurs naują turinį bibliotekų skaitymo skatinimo programoms ateityje. Profesionalai, pasidalinę patirtimi, įžvalgomis su bibliotekų darbuotojais, juos įtrauks į potyriminius mokymus, seminarus. Jų metu bus pristatytos galimybės netradicinio teatro raiškos formas pritaikyti darbe su vaikais, skatinant skaitymo kultūros populiarinimą.

Tad jau birželio pirmąją savaitę, tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, vaikus kviesime į pirmuosius susitikimus. Tikimės smagaus ir turiningo laiko su įsimintinomis akimirkomis įkvepiančiomis vaikus naujoms istorijoms, knygų skaitymui.

logo