Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje prasideda vaikų vasaros stovyklos

stovykla-2

Vasara – puikus metas ne tik poilsiui, tačiau ir tobulėjimui, kuomet galima išmokti kažko naujo, susirasti naujų draugų. Visa tai ir dar daugiau galima rasti vaikų vasaros stovyklose, kurios nuo birželio 14 dienos prasidėjo keturiuose Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padaliniuose: Šiaurinėje bibliotekoje, „Židinyje“, „Žiburėlyje“ ir „Žaliojoje pelėdoje“.

Šiaurinė biblioteka vasaros stovyklą pradėjo magiškai – atidarymo proga apsilankė jaunasis iliuzionistas Rokas Trunc, kuris vaikus stebino ne tik magiškais triukais, tačiau atskleidė net kelias iliuzionistų paslaptis ir pamokė atlikimo subtilybių. Po jaunojo mago pasirodymo bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus susipažinti žaidžiant kamuoliu. Po to vaikai kieme dažais rašė vasaros stovyklos pavadinimą, atliko fizinio aktyvumo reikalaujančius žaidimus.

Bibliotekoje „Žiburėlis“ vasaros stovyklos atidarymo proga apsilankė pasakų rašytoja Neringa Tik, kuri vaikams vedė edukaciją „Seku pasaką“. Nuotaikinga ir aktyvi programa įtraukė ne tik vaikus, bet ir bibliotekos darbuotojus. Užsiėmimo pabaigoje stovyklautojai sulaukė apdovanojimų ir prizų. Susipažinę su naujais vasaros stovyklos draugais, vaikai nutarė kieme susikurti lauko kavinę, kurioje tokią karštą dieną gaivinosi ir mėgavosi vėsiais gėrimais.

Bibliotekoje „Židinys“ vasaros stovykla prasidėjo Vilniaus muzikinio teatro „Gyvi teatre“ pasirodymu. Aktoriai visus įtraukė į interaktyvų miuziklą „Pelytės Vivo kuprinė“: vaikai drauge su pelyte leidosi į nuotaikingą kelionę, ieškant trūkstamos kuprinės dalies. Pasirodymo metu netrūko geros nuotaikos, muzikos, dainų. Po Vilniaus muzikinio teatro pasirodymo, visi vaikai susipažino, leido didelius muilo burbulus į orą, atliko įvairias smulkiąją motoriką lavinančias užduotis.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ vasaros stovyklos pirmąją dieną sulaukė svečių – bibliotekoje apsilankė gerai vaikams žinoma Pepė Ilgakojinė, kuri ne tik susipažino su stovyklautojais, bet ir surengė tikrą muilo burbulų fiestą, paruošė įvairių išbandymų. Įveikę iššūkius, vaikų laukė staigmenos, saldžios dovanos.

Pirmoji vasaros stovyklos diena – pilna įspūdžių ir gerų emocijų. Ateinančias dvi savaites vaikų dar laukia daug įvairių, kūrybiškų užsiėmimų, išvykų ir žaidimų.

Vaikų vasaros stovykla netrukus prasidės ir dar viename Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – Smėlynės bibliotekos stovykla „Skanauju vasarą“ prasideda nuo birželio 25 dienos.

Vaikų vasaros stovyklas iš dalies finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė.

Parengė Vaida Žalienė
Organizatorių nuotraukos
Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos informacija