Projekte „Eilių orkestras“ atgijo eilės

Eilių orkestras

Antrus metus bibliotekoje „Židinys“ (Nemuno g. 76) vykstantis projektas „Eilių orkestras“ kvietė švietimo įstaigas maloniai praleisti laiką poezijos ir muzikos apsupty bei suvokti, kokia mes daininga tauta esame.

Nors karantinas privertė keisti projekto „Eilių orkestras“ taisykles, projekto tikslas – skatinti jaunąją kartą pasidalinti savo kūryba, išgyventi kūrybiškumo ir eilių skaitymo džiaugsmą, dainuojant įvairių poetų ir savo kūrybos eiles – buvo įgyvendintas. Dėl force majeure aplinkybių konkursas persikėlė į virtualią erdvę. Dėkojame dalyviams, nepabijojusiems tokiu neramiu laiku dalyvauti ir pateikti paruoštų pasirodymų vaizdo įrašus.

Dalyvauti projekto „Eilių orkestras“ konkurse ir „prakalbinti“ poetų eiles sutiko Vytauto Žemkalnio gimnazija (mokytojos Loreta Valainienė ir Renata Karašienė), „Vilties“ progimnazija (mokytojos Irina Gustienė, Vita Šešelgienė, Asta Sakalienė), „Saulėtekio“ progimnazija (mokytojos Rasa Plėtienė ir Sigita Kamantavičienė), „Šaltinio“ progimnazija (Lina Skyrienė) ir Alfonso Lipniūno progimnazija (mokytoja Loreta Palavenienė).

Kiekvieno dalyvio pasirodymą, pasirinktas poetų eiles, vokalą, artistiškumą, judesį ir sceninę kalbą vertino 5 komisijos nariai: Panevėžio moksleivių namų pop choro „Šypsenėlė“ vadovė Stela Kulbokienė, moterų ansamblio „Aura“ vokalistė Rasa Panavienė, lopšelio – darželio „Papartis“ meninio ugdymo pedagogė Violeta Bartulienė, bibliotekos „Židinys“ vedėja Irena Kartanienė ir projekto vadovė Lina Kučinskienė.

Dainų atlikimas pagal lietuvių poetų eiles suteikė trupinėlį vilties, kad visgi nepamiršime ir skaitysime lietuvių poeziją.

Komisijos sprendimu nugalėtojais tapo ir Auksinę „Židinio“ taurę laimėjo Panevėžio „Vilties“ progimnazijos dalyviai – 4c klasės moksleiviai, sudainavę dainą pagal J. Nekrošiaus eiles „Sniego gėlės“. Ketvirtokus ruošė muzikos mokytoja Irina Gustienė ir Vita Šešelgienė. Komisija ir žiūrovai įvertino pasirodymo originalumą, meninio žodžio ir eilių suvokimą, muzikalumą ir kūrybiškumą.

Surinkus daugiausia žiūrovų balsų, nominacija „Žiūrovų favoritai“ ir taurė atiteko Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos dalyviams – 2d klasei, kuriuos ruošė muzikos mokytoja Sigita Kamantavičienė ir Rasa Plėtienė. Antrokai sužavėjo visus daina pagal M. Vainilaičio eiles „Meškiukas Lepeškiukas“. Pasirodymo muzikalumas ir artistiškumas neliko nepastebėti virtualiojo pasaulio žiūrovų.

Už puikius pasirodymus abiejų mokyklų nugalėtojams atiteko dovana – „Geros nuotaikos edukacinė programa su Klounu“.

Muzikiniais pasirodymais taip pat džiugino Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos mergaičių vokalinis ansamblis, Vytauto Žemkalnio gimnazijos 2b scenos menų klasė, Alfonso Lipniūno progimnazijos moksleivė Smiltė Paškevičiūtė, „Vilties“ progimnazijos aštuntokė Sofija Smetanina, dainavusi autorinę dainą „Išlik širdyje“ bei tos pačios mokyklos 4b klasės moksleiviai. Šių mokyklų dalyviai taip pat neliko be dovanos. Jiems atiteko edukacinė programa „Muzikinis piešimas ant vandens“.

Kiekviename projekte labai svarbu visų indėlis, užsimezgęs bendradarbiavimas tarp mokyklų ir bibliotekos, naujos patirtys ir išbandymai, kad vaikai dalyvautų, gautų kuo daugiau ir patirtų sėkmę. Padėkomis ir dovanomis apdovanoti aktyvūs ir drąsūs dalyviai prisitaikė prie naujų aplinkybių, atrado naujas galimybes ir netgi pranoko save.

Projektas baigėsi. Tačiau kiekviena pabaiga yra kažko nauja pradžia. Reikia tik noro, kad projektas „Eilių orkestras“ tęstųsi, kad eilės vėl prisikeltų su muzikos garsais. Koks jis bus ir kur link nuves, parodys netolima ateitis.

Parengė vyresn. bibliotekininkė Lina Kučinskienė
Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos informacija