,,Magiški vakarai“ – projektas, kuris palieka ženklus

,,Magiški vakarai“

Įvairūs projektai, kuriuos rengia įstaigos, įmonės, nevyriausybinės organizacijos labai įvairūs ir, be abejo, labai reikalingi – leidžia įgyvendinti įdomius sumanymus ir idėjas, plėsti paslaugų ratą ir iš įvairių fondų pritraukiant papildomą finansavimą. Kasmet po kelis Lietuvos Kultūros tarybos finansuotus projektus įgyvendina ir Kupiškio viešoji biblioteka. Labiausiai visuomenei matomas mūsų vasaros skaityklos projektas ,,AKIS“ (Atviras Kupiškio Informacinis Srautas), kuris, kaip tikime, trečius metus iš eilės bus lankytojų traukos centras centrinėje miesto aikštėje, tačiau metams baigiantis svarbu priminti ir dar vieną mūsų projektą ,,Magiški vakarai“. Nors dėl karantino teko projekto sumanymą koreguoti, tačiau svarbiausi sumanymai jau įgyvendinti – lietuviško kino vakaras, kurio metu iš automobilių stebėjome Raimundo Banionio filmą ,,Purpurinis rūkas“ sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo, o sieninės tapybos meistro Mariaus Skrupskio dekoruotas elektros transformatorinės pastatas Kraštiečių mikrorajone, skirtas kraštiečio dailininko Kazio Šimonio atminimui, savaime suprantama, atsirado tuo pačiu vardu pavadintoje gatvėje.

Šis projektas mūsų įstaigai reikšmingas ir tuo, kad suteikė retą progą įsigyti du profesionaliosios dailės kūrinius renovuojamai bibliotekai. Tapytojas Raimundas Savickas, mūsų tapybos klasiko Augustino Savicko sūnus, kartu su žmona Birute ir dukra Ramune lankėsi mūsų mieste, apžiūrėjo renovuojamos bibliotekos pastatus, Šmito malūną ir kitus, praeitį menančius, mūsų miesto objektus ir sutiko sukurti du paveikslus mūsų bibliotekai. Neabejojame, kad rezultatas bus puikus, nes svečiai buvo sužavėti mūsų miestu ir vykstančiais sėkmingais atsinaujinimo darbais bei turtinga istorine praeitimi. Taigi ,,Magiški vakarai“ – projektas, kurio metu sukurtų kūrinių magija, kaip tikime, išliks ilgam.

Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus
Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija