Pasaulinės pašto dienos paminėjimas Svėdasų priešmokykliniame skyriuje

Pasaulinės pašto dienos paminėjimas

Spalio 9-ąją minima Pasaulinė pašto diena. Ta proga lankėmės Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos priešmokykliniame skyriuje.

Kalbėjomės apie pašto istoriją, žinių perdavimo svarbą ir būdus. Nuo laužo liepsnų ir dūmų, pašto balandžių ir karietų iki mūsų laikų kurjerių ir paštomatų. Įdomus ir spalvingas tas pašto kelias!

Kiekvienas moksleivis gavo po jam skirtą voką su užduotimi: pačiam išlankstyti voką ir jį papuošti stilizuotu pašto ženklu, o tuomet parašyti laišką artimam žmogui…vieno žodžio… Kodėl tik vieno žodžio? Nes rašyti jie dar tik mokosi… O kitą priežastį atskleistų Agnes de Lestrade knygelė „Didysis žodžių fabrikas“.

„Yra tokia šalis, kur žmonės beveik nekalba. Šioje keistoje šalyje žodžius reikia nusipirkti – tik tada gali juos ištarti. Kartais žodžiai pakimba ore. Tokiomis dienomis vaikai suskumba juos gaudyti drugių tinkleliais <…> Jis tiek daug nori jai pasakyti, o žodžiai tokie brangūs“.

O kas jei mums reikėtų kažką svarbaus pasakyti vos keliais žodžiais. O jei tektų išsirinkti tik vieną? Kuris būtų svarbiausiais?

Šiandien vaikų laiškuose artimiesiems skambėjo: meilė, myliu, bučkis, mama, tėtė… Daugumą vokų papuošė vaikų pieštos širdelės. Visiems ir kiekvienam linkime gauti tokius laiškus – kupinus šiltų, pačių brangiausių žodžių ir piešinių!

Parengė Svėdasų bibliotekininkė Inga Kilienė
Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija