Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka dalyvauja 11-ajame Baltijos šalių bibliotekininkų kongrese „Bibliotekų poveikis visuomenei“

kongresas

Estijos bibliotekininkų asociacija (ELA) 2020 m. spalio 22 d. organizuoja 11-ąjį Baltijos šalių bibliotekininkų kongresą „Bibliotekų poveikis visuomenei“, kuriame dalyvauja ir Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka.

Šių metų kongresas daugiausia dėmesio skiria šioms temoms: bibliotekos poveikis visuomenei, bendradarbiavimas, nacionalinės plėtros programos, bibliotekų naudojimo tendencijos, administracinės reformos poveikis bibliotekoms, naujoms paslaugoms ir kt.

2020 m. kongresas yra internetinis; kolegos iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos dalijasi žiniomis per vaizdo pristatymus.  Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos atstovė – kultūros projektų ir personalo vadovė Justė Jablonskienė trumpų vaizdo pristatymų metu Baltijos šalių kolegoms pristatys unikalų Bibliotekos projektą – parodą „Knygos anatomija“. Maži diskusijų ratai po pristatymų bus tiesioginiai.

Baltijos šalių bibliotekininkų suvažiavimas, kurį organizuoja Baltijos šalių bibliotekininkai, yra ilgalaikiškiausia ir reguliariausia bendradarbiavimo forma, vykstanti kas penkerius metus. Iniciatyva kilo iš Latvijos kolegų ir pirmasis suvažiavimas įvyko 1930 m. Rygoje, po to 1935 m. Estijoje ir 1938 m. Lietuvoje.

Vėliau įvyko 56 metų priverstinė pertrauka, nes sovietmečiu buvo draudžiama bendra profesinių organizacijų veikla. Prieš 30 metų po nepriklausomybės atkūrimo Estijoje, taip pat Latvijoje ir Lietuvoje buvo atkurtos bibliotekininkų asociacijos, atkurta kongresų tradicija.

Istoriškai kongresas išaugo į pagrindinę tarpvalstybinio bendradarbiavimo tarp Baltijos šalių bibliotekininkų asociacijų formą. Tai vaidina svarbų vaidmenį keičiantis informacija regione.

1991 m. Rygoje vėl vyko 4-asis suvažiavimas. Nuo to laiko jis kas penkeri metai vyksta vis kitoje Baltijos šalyje. 2020 m. vėl atėjo Estijos eilė surengti kongresą.

Daugiau informacijos apie kongresą galite rasti čia:
https://www.cobal2020.com/

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos informacija