Apeirono teatro projektas DIALOGAS

Vaizdas be pavadinimo
Data:2020-09-21
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Rugsėjo 21 d. 17.15 val. bibliotekos konferencijų salėje kviečiame į išskirtinį Apeirono teatro renginį.

2019 m. Apeirono teatras vykdė projektą „Kultūrinės ir socialinės aplinkos sanglaudą skatinanti iniciatyva DIALOGAS Klaipėdos mieste. Bendram kūrybiniam darbui buvo apjungtos trys skirtingos tikslinės grupės: protinę negalią turintis jaunimas, profesionalūs teatralai ir Klaipėdos jaunimas. Psichologinio-socialinio teatro principais buvo dirbama stengiantis ieškoti bendražmogiškų taškų, patirčių, pojūčių, priimti vieni kitų skirtumus. Stovyklos metu vykęs procesas buvo filmuojamas, imami interviu iš projekto dalyvių. Rezultatas – fotografijų paroda „Dialogas“ ir 36 min. dokumentinis filmas „Dialogas“, kuriame protinę negalią turintys žmonės pasakoja apie savo mintis, jausenas, apie tai, su kokiomis reakcijomis ar elementaria bendravimo su sveikaisiais stoka susiduria; sveikieji projekto dalyviai dalinosi mintimis apie tai, kaip šis susidūrimas su negalią turinčiais asmenimis apvertė jų pasaulėžiūrą ir įsitikinimus, privertė susidurti su savimi.

Važinėdami po Lietuvos miestus ir bendraudami su žmonėmis projekto organizatoriai siekia, kad nepaisant baimių, įsitikinimų ir nepasitikėjimo savimi, kaip lygiaverčiai asmenys susitiktų socialinę atskirtį patiriantys žmonės ir žmonės nepatyrę socialinės atskirties. Siekiama užmegzti dialogą, kurio metu žalingus stereotipus, keičia bendražmogiškumas. Tai – susidūrimas su savimi per kitą. Tai edukacija – kurios metu augant individui, auga visuomenė.

Susitikimo programa:

 • Meninių-dokumentinių fotografijų parodos „Dialogas“ (fotografas Ruslan Bolgov)  darbų peržiūra (nuotraukose užfiksuotos teatrinės stovyklos akimirkos)
 • Dokumentinio filmo „Dialogas“ peržiūra. (filmo trukmė 36 min.)
 • Susitikimas su režisierėmis, aktorėmis, projekto iniciatorėmis Egle Kazickaite ir Greta Gudelyte. Susitikimo metu bus kviečiama diskutuoti  tolerancijos tema, gvildenant šiuos klausimus:
  • Kas Jums yra tolerancija?
  • Ar visuomenėje tolerancija turi vieningą apibrėžimą?
  • Kur baigiasi tolerancijos ribos? Arba kokios yra tolerancijos ribos?
  • Ar tolerantiška yra toleruoti netoleranciją?
  • Ar tolerancija yra reikalinga tik tada kai žmonės yra skirtingi?
  • Kokie esminiai žmonijos nesutarimai slypi po tolerancijos samprata?

Vėliau žiūrovai bus kviečiami praktiškai išbandyti keletą nesudėtingų pratimų, skatinančių pažinti, pamatyti, išgirsti kitą asmenį. Pratimų turinys sudarytas naudojant G. Gudelytės įgytą praktiką M. Abramovič metodo stovykloje „Cleaning The House“ Graikijoje, Diego Borges kūrybos stovykloje „Firs body“ Brazilijoje ir asmenines praktikas.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *