XII-oji respublikinė kardelių paroda „Baltijos kelio gėlė“

Kardelių paroda
Nuotr. iš XI-os kardelių (gladiolus) parodos. 2019 m.
Data:2020-08-22
Laikas:9:00
Vieta:Atrijaus terasa
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Rugpjūčio 20–22 dienomis Atrijaus terasa pražys spalvingais žiedais – čia veiks XII-oji respublikinė kardelių paroda „Baltijos kelio gėlė“, kuri šiais metais skirta Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Tai vienas gražiausių tradicinių bibliotekos renginių, sukviesiantis gėlių augintojus ir selekcininkus iš visos Lietuvos.

Galėsite pasigrožėti daugybės rūšių kardeliais, kuriems Atrijaus terasa, pasak gėlių augintojų, yra ypač tinkama vieta eksponuoti. Iš viršaus sklindanti šviesa ir puikiai parinktas eksponavimo aukštis leidžia matyti natūralią žiedų spalvą.

Baltijos kelyje stovėję žmonės mena, kaip iš lėktuvų pabiro gausybė kardelių. Lėktuvo pilotai yra pasakoję, kad tuomet buvo išbarstytos tonos šių gėlių. Kardeliai tapo šios ypatingos datos simboliu ir buvo pavadinti Baltijos kelio gėlėmis.

Parodoje pamatysime kardelius, kuriuos išaugino gėlių augintojai iš įvairių šalies vietovių ir VDU Botanikos sodo. Ekspozicija nuo rugpjūčio 20 d. 14 val. veiks bibliotekos darbo laiku.

Kviečiame ateiti ir pasimėgauti spalvų bei grožio pasauliu!

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.