VASAROS KNYGŲ FIESTA. Lietuvos Biblijos draugijos leidiniai mažiems ir dideliems

Vaizdas be pavadinimo
Data:2020-08-11
Laikas:14:00
Vieta:Nuotolinis renginys

Rugpjūčio 11 d. 14 val. vyks aštuntoji Bitės bibliotekos rengiamos „Vasaros knygų fiestos“ tiesioginė transliacija. Jos metu Lietuvos Biblijos draugijos atstovas Tomas Mačeliūnas pristatys naujausius ir įdomiausius leidinius. Svečią kalbins bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Greta Kėvelaitienė.

Šią transliaciją galėsite stebėti gyvai, o vėliau jos įrašas bus matomas bibliotekos „Youtube“ kanale.

Lietuvos Biblijos draugija yra ekumeninė, visuomeninė organizacija,  įregistruota LR Teisingumo ministerijoje ir savo veiklą pradėjusi 1992 m. Draugija bendradarbiauja su daugiau nei pusantro šimto Biblijos draugijų visame pasaulyje. Nuo 1946 m. šią veiklą koordinuoja Jungtinės Biblijos draugijos (United Bible Societies). Jos tikslas ir veikla – Šventojo Rašto bei kitos literatūros vertimas,redagavimas, leidimas ir platinimas.

Transliacijos metu bus pristatyta įdomi 18 knygų serija „Mažiems ir dideliems“ ir gyvai parodyta, kaip „skaitukas“ prakalbins knygą „Juozapas ir jo broliai“.

Naujausios Japonijoje sukurtos technologijos suteikia galimybę ne tik skaityti knygą, bet ir girdėti ją. Su Kultūros rėmimo fondo parama atspausdinta tokių ypatingų knygų serija „Mažiems ir dideliems“ bei pagamintas specialus puslapyje esantį tekstą įgarsinantis prietaisas „skaitukas“. Japonijos iliustratorių Širo Fudžimoto bei Sačiko Sugita apipavidalintos knygos perteikia visoms šiuolaikinio pasaulio tautoms bei kultūroms reikšmingą Šventojo Rašto paveldą – svarbiausias ir įdomiausias Biblijos istorijas. Taip vaikas žaismingu būdu įgyja asmenybę lavinančių žinių ir paskatinamas mokytis taisyklingai skaityti. Kiekvieną knygą papildo ir specialiai vyresniesiems parengti informaciniai puslapiai: autentiškas Šventojo Rašto tekstas bei su juo susijusios enciklopedinės žinios. Japonijoje šią seriją sudaro 36 knygos, Lietuvoje atspausdinta 18 knygų. Vienas skaitukas įgarsina visas serijos knygas.

Tomas Mačeliūnas pokalbio metu žada parodyti dar keletą įdomių knygų, kurios išsiskiria iš kitų savo formatu, dizainu, koncepcija.

Jėzaus kraštas. Kelionės laiku vadovas. „Ši knyga – tai tavo bilietas į Jėzaus kraštą 50 m. po Kr. Iš jos sužinosi krašto istoriją, rasi žemėlapių ir patarimų kur ir kokiu keliu keliauti, ką būtina pamatyti, ką galima pigiau nusipirkti. Susikrauk į kuprinę sandalus, įsidėk šekelių ir keliauk į praeitį”, – teigia leidėjai.

Gražiausios Biblijos istorijos.Tai iliustruota Biblija įvairaus amžiaus vaikams ir visai šeimai. Nuostabūs piešiniai padeda skaitytojui pasinerti į žinomiausius visada aktualius pasakojimus, patirti ir pamilti gyvenimą teikiantį Žodį, augti brandžia asmenybe.

Biblija vaikams. Neblėstančio populiarumo knyga. Iliustruoti Šventojo Rašto pasakojimai. Knygoje panaudoti Senojo ir Naujojo Testamento siužetai bei citatos. Ypač populiari klasikinė „Biblija vaikams”, mėgstama jau kelių kartų skaitytojų. 

Nojaus laivas. Ši knygelė nustebins ir mažą, ir didelį: kai tik vanduo paliečia paveikslėlį – jis atgyja nuostabiomis spalvomis! Vaikas džiaugsis lengvai atradęs užduočių detales ir išsyk pasijus puikiu dailininku, nes iš pirmo karto visos spalvos bus ryškios, o visos linijos – tiesios. Transliacijos metu galėsite patys pamatyti, kaip galima knygelę paspalvinti.

Psalmės. Knyga išskirtinė jau tuo, kad dėl itin stambaus šrifto ją lengvai gali skaityti ir silpnai matantys žmonės. Psalmės – viena gražiausių ir labiausiai mėgstamų Šventojo Rašto dalių. Garbinimo, dėkojimo, prašymo ir kalčių išpažinimo giesmėse atsiskleidžia nuostabi tikėjimo kelio patirtis, stiprinanti, guodžianti ir teikianti viltį kiekvienam skaitytojui.

Naujasis Testamentas ir Patarlių knyga. Lietuvoje analogų neturinčio formato leidinys. Jis ypatingas ir tuo, kad jo koncepciją ir dizainą kūrė modernaus Biblijų dizaino lyderiai – kompanija 2K/Denmark.

Svarbiausias leidinys – Biblija, kurios vertę žino visi. Transliacijos metu bus pristatomi pavyzdžiai iš naujausių tiražų.

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.