Ekskursija „Jono ir Adolfo Mekų keliais“

Ekskursija

Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras (Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka) kviečia į ekskursiją „Jono ir Adolfo Mekų keliais“. Aplankykite unikalų Biržų kraštą ir susipažinkite su žymiuoju kino kūrėju Jonu Meku ir jo broliu Adolfu Meku.

Avangardinio kino kūrėjai Jonas (1922–2019) ir Adolfas (1925–2011) Mekai yra Biržų krašto vaikai. 1944 m. jie abu pasitraukė iš Lietuvos. Abu broliai buvo įsivėlę į priešsovietinę ir priešnacistinę veiklą. Jonas mašinėle spausdino slapčia jam perduodamus tekstus. 1944 metais, savo slėptuvėje Biržų reformatų bažnyčios klebonijoje neradęs mašinėlės, suprato, kad gresia dideli nemalonumai – apie tai pasipasakojo savo mamos broliui, reformatų kunigui Povilui Jašinskiui. Dėdė kunigas Jonui ir Adolfui parūpino kelionės popierius į Austriją, į Vienos universitetą – broliai neva išvyko mokytis. Taip Mekai tapo karo belaisviais Vokietijoje priverstinių darbų lageryje. 1949 m. broliai atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas.Ekskursijos metu aplankysite Biržų tvirtovę, savo amžių skaičiuojanti nuo 16 a. Sužinosite, kaip ji susijusi su Jonu Meku. Pėsčiomis keliausite prie evangelikų reformatų bažnyčios (esant galimybei – lankysitės jos viduje). Ar žinote, kad Mekai yra kilę iš reformatų šeimos? Šios bažnyčios klebonijos palėpėje abu broliai ir gyveno, kol mokėsi Biržuose. Autobusu pravažiuosite pro dabartinę Biržų „Saulės“ gimnaziją – joje mokėsi ir ją baigė Jonas Mekas. Vyksite į Semeniškių kaimą – Jono ir Adolfo gimtinę. Ten galėsite sustoti prie akmens laukuose, skirto Jono Meko 95-ajam jubiliejui ir išnykusiam Semeniškių kaimui įprasminti. Pravažiuosite pro senas kaimo kapinaites, kuriose palaidotas Jonas Mekas. Visos kelionės metu jus lydės gidas, kuris pasakos apie Joną ir Adolfą Mekus, jų gyvenimą, cituos knygą „Jonas ir Adolfas Mekai. Gyvenimo lai(š)kai“ bei klausysitės audioknygos „Semeniškių idilės“. Ekskursijos trukmė – iki 3 valandų. Ekskursijos metu lydi gidas.
Priimamos grupės, atvykstančios savo transportu.

Ekskursijos kaina:
ekskursija grupei iki 10 žmonių, 1 valanda – 20,00 Eur;
ekskursija 10–29 žmonių grupei, 1 valanda – 25,00 Eur;
ekskursija 30–50 žmonių grupei, 1 asmeniui – 2,00 Eur.

Ekskursiją vykdo Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras (Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka).Ekskursiją galite užsisakyti telefonu +370 671 75 473 (Indra).

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos informacija