Konkurso „Mano žalioji palangė“ laimėtojai

Mano žalioji palangė

Smėlynės bibliotekos kolektyvas dar ankstyvą pavasarį apsisprendė dalyvauti respublikiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus universiteto botanikos sodu.

Šiemet konkursas buvo skirtas vaistininkės, žolininkės, mokslų daktarės ir etnografės Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.

Konkurso tikslas buvo ne tik estetinis, bet ir pažintinis: patys mažiausieji susipažino su augalų vystymusi – nuo sėklyčių iki žiedų ir vaisių; vyresni tyrinėjo vaistingųjų augalų naudą žmogaus sveikatai.

Smėlynės bibliotekoje palangių daug, tad prisijungti biblioteka pakvietė ir savo partnerius bei bičiulius: Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos pirmokus bei neformalaus vaikų švietimo projekto „Ekologijos džiunglėse“ būrelio narius.

Bibliotekoje kuriamų ir auginamų žaliųjų palangių tema – „Gurkšnis gamtos“. Užduotis – į puodelius sėti vaistinguosius augalus, gražiai apipavidalinti vieną iš bibliotekos palangių, rinkti informaciją apie auginamas vaistažoles, kad vėliau galima būtų jas pristatyti renginio bibliotekoje metu. Karantinas pakoregavo konkurso vykdymą, perkeldamas veiklas ir rezultatus į kitas erdves. Vaikai prižiūrėjo žaliąsias palanges namuose. Visas procesas buvo atidžiai stebimas ir fotografuojamas, o nuotraukas dalyviai siuntė bibliotekai.

Gaila, kad pagal konkurso reikalavimus, galutiniam vertinimui iš 45 pateiktų darbų nuotraukų, reikėjo atrinkti tik vieną, o susitikimus ir vaistažolių aptarimus taip pat teko atidėti iki rudens.

Paaiškėjo, jog iš beveik 4000 konkurse dalyvavusių vaikų patekome į pačių kūrybiškiausių ir įdomiausių palangių kūrėjų trisdešimtuką, o vėliau Facebook paskyros lankytojai išrinko – Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos komandos palangę – „Gurkšnis gamtos“ (darbo vadovės Smėlynės bibliotekos darbuotojos Lolita Pranienė ir Vika Šešetienė) Metų palangių palange.

Džiaugiamės ir laukiame „2020 metų žaliosios palangės“ sertifikato.  

Lolita Pranienė, Indrė Rapkevičienė
Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija