Europos kaimynų diena

Europos kaimynų diena

Ar bendraujate su savo kaimynais? Ar nusišypsote, pasisveikinate su jais susitikę? Kiekvienas Europos miestas susiduria su augančiu socialiniu abejingumu ir solidarumo tarp piliečių trūkumu. Neretai pabendrauti su užsienyje gyvenančiais žmonėmis mums paprasčiau, negu pasikalbėti su gretimai ar kitapus gatvės gyvenančiais kaimynais.

Todėl nuo 1999 m., kai Europos kaimynų diena buvo pirmą kartą paminėta Paryžiuje, būtent paskutinis gegužės penktadienis yra skiriamas kaimynų bendravimui ir solidarumui skatinti.

Kaimynų dienai skirti renginiai dieną rengiami visoje Europoje. Tądien vyksta įvairios veiklos, skirtos skatinti bendravimą, dalytis mintimis bei idėjomis, kaip kurti gražesnę, saugesnę bei malonesnę savo gyvenamąją aplinką, spręsti vietos problemas. Ši diena – puiki proga šnektelėti apie tai, kaip ir kuo gyvename, kuo kvėpuoja jūsų bendras kiemas ir jame gyvenantys žmonės.

Panevėžio miesto neformalaus suaugusiųjų švietimo koordinacinė grupė Europos kaimynų dienai paminėti pakvietė Panevėžio miesto vietos bendruomenes ir visus norinčius parašyti sveikinimą-laišką savo kaimynams, vietos bendruomenės nariams ir atnešti juos į Panevėžio švietimo centrą arba į artimiausią biblioteką.

Prie iniciatyvos prisijungė miesto mokyklos ir darželiai, įvairios įstaigos ir asociacijos, klubai, bendruomenės. Iš viso sulaukta 48 sveikinimų.

Sveikinimus rašė Panevėžio lopšeliai-darželiai „Riešutėlis“ ir „Vyturėlis“, Panevėžio politikių klubas Veiklios moterys, Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto bendruomenė. Laiškų-sveikinimų gausa išsiskyrė Panevėžio „Minties“ gimnazijos bendruomenė – 7,  Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyrius – 7 , Lietuvai pagražinti draugija Panevėžio skyrius – 13. O štai Liekupio bendruomenė parengė net 18 sveikinimų.

Sveikinimai labai įvairūs, išsiskiriantys: įrėminti, spalvingai ar įdomiai išpuošti nėriniais, karpiniais ir kitomis technikomis, trimačiai ir, net su pridėtomis mielomis dovanėlėmis.

Ačiū prisijungusiems prie šios gražios akcijos ir tikime, kad laiškai tikrai nudžiugins jų adresatus.

Visi gauti sveikinimai-laiškai Europos kaimynų dieną – gegužės 29-ąją– bus eksponuojami „Šaltinėlio“ bibliotekoje, o po to perduoti adresatams.

Kviečiame užsukti pasigrožėti ir galbūt pasiimti Jūsų bendruomenei skirtus sveikinimus.

Parengė Indrė Rapkevičienė
Nuotraukos Evelinos Gaigalės ir Lolitos Pranienės