Biblioteka kviečia naudotis nuotolinėmis paslaugomis

nuotolinės paslaugos

Nors bibliotekos nuo balandžio mėnesio pabaigos paskelbus karantino sušvelninimą pradeda skolinti knygas į namus, teikti kopijavimo, spausdinimo, skenavimo paslaugas, vis gi  didžioji dalis paslaugų dar neatveriamos visuomenei. Tad siūlome susipažinti bei pasinaudoti bibliotekų nuotolinėmis paslaugomis.

Kviečiame moksleivius ir studentus naudotis bibliotekos konsultanto paslauga ieškant dalykinės informacijos nuotoliniu būdu. Informacijos skyriaus (viesoji@panbiblioteka.lt, tel. 845 42 03 79) darbuotojai gali sudaryti literatūros sąrašus ar atrinkti dominančios temos dokumentus, juos skenuoti ir atsiųsti el. paštu. 

Taip pat priminame, kad „EBSCO Publishing“ (humanitarinių, socialinių mokslų, medicinos, sveikatos apsaugos tematika) bei  „Naxos Music Library“ (muzikiniai įrašai) duomenų bazių ištekliai yra prieinami nuotoliniu būdu ir gali būti naudojami iš namų kompiuterių ir mobiliųjų įrenginių. Dėl prisijungimo teiraukitės el. paštu viesoji@panbiblioteka.lt ar tel. 8 45 42 03 79.

Įdomių faktų apie bibliotekas žemėlapis „Ar žinai, kad…“

Sužinokite apie miesto bibliotekas įvairių, galbūt netikėtų faktų. Pavyzdžiui, kad … Viešoji biblioteka, yra vienintelė biblioteka mieste, kur parduotuvės patalpos pritaikytos bibliotekai arba bibliotekoje „Židinys“ bibliotekoje gyveno katinas Rainis, turėjęs net savo FB paskyrą ir filmavęsis TV.

Bibliotekos tinklalapyje www.panbiblioteka.lt pateikiame ne tik naujienas apie bibliotekos veiklą, aptarnavimo tvarką, naujausių knygų anotacijas, bet galite išbandyti virtualias dėliones.

Čia rasite 3 sudėtingumo lygių 12 tiek vaikiškų, tiek ir suaugusiųjų knygų viršelių dėliones bei teminę dėlionę „Literatūrinis Panevėžys“. Joje  pristatomos miesto vietos ir atminimo ženklai, susiję su literatūra, mieste gyvenusiais ir dirbusiais kūrėjais. Smagaus dėliojimo!

Taip pat siūlome pasižvalgyti po tris bibliotekos darbuotojų rengiamus skirtingos tematikos tinklaraščius:
https://sveikabiblioteka.wordpress.com/

Pateikiama daug naujos ir aktualios bei patikimos informacijos sveikatos klausimais: virtualūs sveikatinimo tematikos renginiai, akcijos; naujausių leidinių sveikatos tema knygų pristatymas; COVID-19 epidemijos aktualijos ir dar daug visko.
http://kelionesuknyga.blogspot.com/

Rasite naudingų nuorodų kaip, kur ir ką skaityti karantino metu (internetiniai knygynai; elektroninių knygų parsisiuntimas į savo išmanųjį įrenginį; o jei nesinori pirkti – Jūsų patogumui Nacionalinės bibliotekos portalas ibiblioteka.lt, skolinantis elektronines knygas).

Apie tai, kaip užpildyti vaikų dienas – daug naudingų nuorodų savarankiškam mokymuisi ir turiningam akiračio plėtimui: kur klausyti pasakų, garsinių knygų, žiūrėti filmus; rasti atvirų, nemokamų ir virtualių kūrybinių užsiėmimų.

Galėsite atiduoti savo balsą už knygą reprezentuojančią tam tikrą Europos šalį, taip padėdami sukurti literatūrinį Europos žemėlapį. 
https://zaliojipeleda.blogspot.com/.

Vaikams skirtas tinklaraštis siūlo mažiesiems ir jų tėveliams virtualių užsiėmimų nuorodas:  suskaitmenintos bei įgarsintos knygos, žinomų žmonių skaitomos ištraukos ir pokalbiai, kino filmai, įvairūs užsiėmimai ir žaidimai, muziejai, parodos, muzika…

Jūsų paslaugoms ir bibliotekos YouTube paskyros:
https://www.youtube.com/user/zaliojipeleda

Raganaitės iš palėpės skaitomos pasakos (M. Marcinkevičiaus paveikslėlių knygos vaikams – „Princesė“ skaitymai,  linksmos ir žaismingos T. Robberecht paveikslėlių knygos „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“ skaitymai, E. Horn nuotaikinga istorija  „Atsiprašau… Ar jūs ragana?“).

Kamishibai teatro istorijos, kurių esmė – pasakojimas, kai yra rodomos iliustracijos. Įsimintiniausi sekamos istorijos momentai vaizduojami iliustracijose, tokiu būdu palengvinant turinio suvokimą ir skatinant aktyvų istorijos klausymą. Pamatysite ir išgirsite populiarios pasakos „Trys paršiukai“ kamishibai versiją bei japonų pasaką „Kodėl medūzos neturi kaulų“.

E. MacKenzie „Ieškomas knygų vagis triušis Rafis“ herojus atsidūręs bibliotekoje, pasakos savo istoriją.

Išgirsite ir J. Martinello knygelės „Net monstrai valosi dantis“ skaitymus kartu su pamokėle, kaip pasigaminti savo dantų monstriuką.
https://www.youtube.com/channel/UCI-RGSsev-Z2zv7oSzY_OxA/

Čia susipažinsite su bibliotekose vykdomomis edukacijomis ir ateityje laukiančiomis kūrybinių dirbtuvių naujienomis; įvairių technologinių (konstruodami ir programuodami Lego robotukus) bei šeimoms su vaikučiais (nuo 6 mėn. iki 3 m.) skirtų klubų veikla; knygų naujienomis; praktiniais mokomaisiais filmukais, kaip užsisakyti ir prasitęsti leidinį; pamatysite, kaip gaminame apsauginius skydelius medikams 3D spausdintuvu; susipažinsite su 23 skirtingose leidyklose ir šalyse išleistais įvairiausių pasaulio kalbų „Mažojo princo“ egzemplioriais; pažvelgsite į tai, ko gal būt nematė mūsų lankytojai ir ne tik.

Bibliotekų Facebook paskyros

Prisijunkite ir sekite mus Facebook tinkle. Čia gausu įvairiausios informacijos, nuorodų, ką veikti karantino metu, žaidimų, pamokų, praktinių užduočių ir pan. 

https://www.facebook.com/Panevėžio-miesto-savivaldybės-viešoji-biblioteka/

https://www.facebook.com/Panevėžio-miesto-savivaldybės-viešoji-biblioteka-Šiaurinė-biblioteka/

https://www.facebook.com/Biblioteka-Židinys-Panevėžio-m-SVB/

https://www.facebook.com/Biblioteka-Žiburėlis/

https://www.facebook.com/Viešoji-biblioteka-Kniaudiškių-g-34-Panevėžio-m-SVB/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013870512029

Mus taip pat rasite Instagram paskyroje, kur dalinamės linksmomis knygų veidaknygėmis, knygų recenzijomis ir nuotraukomis iš  mūsų darbo ir kasdienybės.

Būkite sveiki. Iki naujų susitikimų mūsų bibliotekose!

Indrė Rapkevičienė, vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui