Vyksta akcija „Lietuva skaito!“

akcija Lietuva skaito
Akcijos „Lietuva skaito!“ organizatorių iliustracija

Jau šeštą kartą vykstanti akcija „Lietuva skaito!“ šiemet skaitytojus prisijungti kviečia neįprastai – virtualiai. Akcijos organizatoriai į savo skaitytojus kreipiasi šūkiu „Atrask klasiką!“. Juk gera literatūra yra amžina.

Skaitymo šventė „Lietuva skaito!“ yra skirta gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Dvi savaites iki šios datos portale lietuvaskaito.lt rasite įdomius faktus apie lietuvių literatūros klasikus, jų kūrinius, ištraukas ir skaitytojų išmonę, idėjas bei įskaitytus tekstus.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičiatės-Bitės biblioteka šiemet tampa akcijos ambasadore. Prie šios akcijos prisijungiame ne atsitiktinai, juk pavadinime garbingai turime garsios rašytojos, klasikės vardą. Jei sekate svetainės naujienas ir feisbuko paskyrą, tikriausiai pastebėjote, kad dažnai dalinamės įdomiais faktais ir istorijomis apie Bitę. „Lietuva skaito!“ akcijos proga surinksime ir pateiksime mažai žinomus, intriguojančius faktus apie Bitę, dalinsimės šių metu „Ad Astra“ nominacijos laureačių įskaitytais kūriniais, kurie leis susipažinti su įvairia G. Petkevičaitės-Bitės kūryba, organizuosime konkursą „Jūsų Bitės – mūsų medus“, kurio metu turėsite galimybę atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus, kuriant Bitės portretą. Viskas jau netrukus!

Dabar dar kartą kviečiame aplankyti bibliotekos portale „Panevėžio kraštas virtualiai“ esančias virtualias parodas: „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė“ ir naujai parengtą „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė – Lietuvos Steigiamojo Seimo narė“, kuriose pateikiama daug vertingos informacijos apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę.

Akcijos „Lietuva skaito!“ organizatoriai

 Lietuvos leidėjų asociacija logo    Lietuvos spaustuvininkų asociacija