Penki pojūčiai

Penki pojūčiai

Sausio 24 dieną paskutiniosios lankytojų grupės, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos I b ir 3 b klasės mokiniai, dar spėję apsilankyti Pojūčių kambaryje. Ir kaip mokytoja Danutė Tumalovičienė sakė buvo net „įlindę“ į lapės olą stebėdami lapiukų gyvenimą. Pailsėjo po rimtos darbo savaitės (baigėsi I pusmetis) ir su teigiamomis emocijomis žengs į antrąjį pusmetį.

Keliaujantis pojūčių kambarys su inovatyvia sensorine įranga Zarasų viešojoje bibliotekoje buvo įrengtas bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka. Naudojama inovatyvi sensorinė įranga stimuliuojanti audiovizualinius jutimus tinkanti vyresniesiems lankytojams atsipalaidavimui. Jaunesniesiems – ugdant mokyklinius įgūdžius, akademines žinias. Raminančią atpalaiduojančią ar edukacinę aplinką galima sukurti taikant planšetėje esančius garsus, spalvas.

Pirmieji Pojūčių kambario lankytojai atvyko iš Salako, švęsdami garbaus amžiaus senjoros gimtadienį. Apsilankė projekto „Biblioterapija kitaip – socialinei atskirčiai mažinti“ dalyviai. Artėjančių Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių šurmulys ir poilsio dienos sustabdė veiklą Pojūčių erdvėje. Praūžus šventėms smalsiausi buvo „Drugelių“ grupės ugdytiniai iš Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos. Darželinukus viskas domino, jiems norėjosi viską paliesti, pagauti. Po jų apsilankė grupių „Bitutės“, „Saulės zuikučiai“, „Boružiukai“ ugdytiniai. Atvyko lavinamosios klasės mokiniai iš Magučių skyriaus. Antrokai iš Dusetų k. Būgos gimnazijos. Pojūčių erdvėje apsilankė 11 klasių iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos. Pavieniai bibliotekos lankytojai ir bibliotekininkai.

Lankytojus domino ir atsipalaidavimui, ir mokymuisi skirti filmukai, vaizdai. Juos stebėdami bandė skaičiuoti žvaigždes, matydami spalvų ir formų kaitą įsivaizdavo įvairias būtybes. Stebėdami gamtos pasaulį susipažino su augalų, medžių atsiradimu, išaugimu iš mažytės sėkleles, klausydamiesi gamtos garsų spėliojo kas juos skleidžia. Stebėjo turtingą povandeninį pasaulį. Dainuodami skaičiavo angliškai, vardino abėcėlės raides. Linksmai judėjo rodydami emocijas. Susipažino su muzikos instrumentais ir jų garsais. Vyresnieji susipažino su žemės ūkiu stebėdami daržovių ir vaisių derliaus nuėmimą ir sandėliavimą. Žiūrėdami filmuką apie gamtosaugą pažadėjo neteršti aplinkos, kad netektų patiems valgyti plastiko. Nes stebėjo kaip žuvys praryja į vandenį patekusį plastiką, o iš sugautų žuvų pagaminti konservai atkeliauja pas žmones. Matė, kaip iš rūšiuotų antrinių žaliavų pagaminamas popierius, kitos naudingos žmogui prekės.

Sensorinis kambarys „Penki pojūčiai“ iškeliavo suteikęs 359 galimybes Zarasų viešosios bibliotekos lankytojams pajusti, atsipalaiduoti, sužinoti ir išmokti.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės