Gimtosios kalbos vakaras „Ir pabiro sidabro žodžių lietus…“

Henrikas Radauskas
Nuotrauka iš portalo delfi.lt
Data:2020-03-05
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Kviečiame į gimtosios kalbos vakarą „Ir pabiro sidabro žodžių lietus…“, skirtą artėjančioms poeto Henriko Radausko 110-osioms gimimo metinėms.

Šiuo renginiu minime Lietuvių kalbos dienas, kurios organizuojamos jau penktą kartą. Kaip jos bus švenčiamos, supažindins Lietuvių kalbos draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkė Birutė Goberienė.

Apie lietuvių kalbos dvasią, tvyrojusią Panevėžio mokytojų seminarijoje, kalbės Panevėžio kolegijos bibliotekos vedėja Vilija Raubienė.  

Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė Lionė Lapinskienė skaitys paskaitą „Stebuklingas ir nepakartojamas Henriko Radausko poezijos žodis“.

Pasak pranešėjos, dalyvaudami Lietuvių kalbos dienose turime kuo pasidžiaugti – tiek gimtajai kalbai neabejingų žmonių yra kilę iš šio krašto arba čia mokęsi. Vienas jų – poetas Henrikas Radauskas, XX amžiaus 3 dešimtmečio Vyrų gimnazijos ir Mokytojų seminarijos auklėtinis, tapęs nepralenktu meninio žodžio meistru. Balandžio 10 d. jam sueina 110 metų. Ta proga šiam kūrėjui pagerbti skirtame Lietuvių kalbos dienų vakare kalbėsime ne tik apie Panevėžyje praleistas mokymosi dienas, bet ir apie anų dienų kultūrinę intelektualinę aplinką, išauginusią tokį talentą, kuriam gimtosios kalbos žodis tapo didžiausia žmogaus ir tautos vertybe.

Dėmesio!

Informuojame, kad paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras rekomenduoja nedalyvauti masiniuose renginiuose,  jei jaučiate bet kokius kvėpavimo takų infekcijos simptomus (pakilusi temperatūra, sloga, kosulys, dusulys, gerklės skausmas, čiaudėjimas, ašarojimas ir kt.).


Renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.