Zarasiškiai mokosi

Zarasiškiai mokosi

Nebe pirmus metus Zarasų viešoji biblioteka kviečia zarasiškius nemokamai mokytis užsienio kalbų kartu su savanoriais, atvykusiais pagal savanorystės programą. Šiuo metu bibliotekoje savanoriaujanti mergina iš Ukrainos Iryna Zhukova mielai pasisiūlė mokyti anglų kalbos ir bibliotekininkus, ir zarasiškius. Primename, kad Iryna pagal profesiją yra anglų-vokiečių kalbų mokytoja, įgijusi Mariupolo universitete filologijos magistro laipsnį.

Nuo spalio mėnesio startavę anglų kalbos kursai pradedantiesiems sulaukė itin didelio žmonių susidomėjimo. Gausų žmonių būrį teko dalinti net į dvi grupes. Kursai vyksta kartą per savaitę – antradienį arba ketvirtadienį, kaip patogiau lankytojams. Savanorė džiaugiasi, galėdama būti naudinga, o kartu ir dirbti širdžiai mielą darbą. Jos nuomone, mokytojo profesija yra susijusi su žinių, išminties, patirties perdavimu ir dalinimusi. Iryna pažada jokių nuobodžių pamokų, o tik įdomius ir naudingus pasikalbėjimus, nuotaikingą žodžių mokymąsi.

Savanorystės veiklą remia Europos solidarumo korpusas. Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos iniciatyva, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje ir įgyvendinti visos Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus.

Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės

europos solidarumo korpusas logo