Įgūdžių laboratorija ruoš jaunimą sėkmingam startui darbo rinkoje - Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Įgūdžių laboratorija ruoš jaunimą sėkmingam startui darbo rinkoje

Įgūdžių laboratorijos iliustracija. Vaikinas sėdintis prie darbo stalo, rašantis.

Biblioteka laimėjo ir įgyvendina projektą „Įgūdžių laboratorija: Panevėžio miesto jaunimo kompetencijų stiprinimas“. Projektu siekiama ieškoti naujų darbo su jaunimu formų, įtraukti vietos bendruomenę, vystyti bendradarbiavimo tinklus ir taip pagerinti jaunuolių padėtį darbo rinkoje. Jau šį rudenį duris atvėrė „Virtualios grafikos studija“. Jaunimas kviečiamas dalyvauti įvairiose veiklose ir mokymuose. Virtualios grafikos studijos atidarymo akimirkos

Panevėžio mieste nemaža dalis jaunuolių patiria socialinę atskirtį, neranda, kaip save realizuoti visuomenėje. Dažnai to priežastys būna ne vien charakterio ar auklėjimo ypatybės, bet ir kompetencijų ar patirties stoka. „Įgūdžių laboratorija“ sukurs saugią erdvę jauniems žmonėms mokytis, tobulėti, savanoriauti ir tarsi „pasimatuoti“ vieną ar kitą profesiją. Tikimasi, kad įsitraukus vietos bendruomenėms rasis ir naujų, jaunimui patrauklių darbo vietų.

Šis projektas turėtų sumažinti socialinę atskirtį, suteikti jaunimui daugiau galimybių tapti pilnaverčiais rinkos dalyviais. Į darbo rinką sėkmingai įsilieję jauni žmonės prisidės prie miesto ekonomikos bei įvaizdžio gerinimo.

Projekto partneriai: Panevėžio socialinių paslaugų centras, asociacija „Panevėžio Rotaract klubas“, labdaros ir paramos fondas „Vilties arka“

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo.

Gruodžio mėnesio renginiai:

4 d. 16 val. – mokymai jaunimui „Patrauklaus CV kūrimas“. Užsiėmimą ves Jaunimo darbo centro specialistė Vilanda Gustaitė.

7 d. 10.30 val. – Savireklamos mokymai su Robertu Šunoku, „Toastmasters Kaunas“ įkūrėju.

9 d. 16 val. – Tradicinė kalėdinių karpinių popietė. Dalyvaus Jaunuolių dienos centras.

13 d. 16 val. – Jaunimo knygų klubas. Svečiuose – rašytoja Greta Ambrazaitė.

18 d. 16 val. – Laiko planavimo mokymai su KTU lektore Nida Kvederaite.

Įvykę renginiai lapkričio mėnesį:

5 d.  16 val. Virtualios grafikos studijoje – fotografavimo mokymai visiems „Fotografija kitu kampu: 10 fotografijos paslapčių“. Mokymus ves Milda Butkevičiūtė.

6 d. 17.30 val. Atrijaus terasoje – „Pyragų diena bibliotekoje“. Organizuoja Panevėžio Interact klubas. Svečių laukia klubo organizuotas jaunųjų atlikėjų koncertas  ir skanūs pyragai bei arbatėlė.

11 d. 11 val. bibliotekos Konferencijų salėje – jaunųjų mamyčių susitikimas „Esu veikli mama“. Veda Ieva Grigaitė.

12 d. 17.30 val. Atviroje jaunimo erdvėje ir Virtualios grafikos studijoje – „Streso valdymo mokymai“. Organizuoja projekto partneriai „Panevėžio Rotaract klubas“.

13 d. 10 val. Atviroje jaunimo erdvėje – edukacinė programa „Tavo kišeninis dienoraštis“. Veda Malvina Zimblienė.

13 d. 16 val. Virtualios grafikos studijoje – fotografavimo mokymai 14–29 m. jaunimui „Fotografija kitu kampu: 10 fotografijos paslapčių“. Mokymus ves Milda Butkevičiūtė.

14 d. 16 val. Atviroje jaunimo erdvėje – „Lyderystės kodas: asmeninio potencialo paieškos“. Veda KTU lektorė Brigita Stanikūnaitė. 
Diskutuosime apie tai, kaip įsivaizduojame lyderį kaip asmenybę, kaip atpažinti savyje potencialą tapti lyderiu, praktikuosimės kelti sau ambicinius tikslus ir vystyti savo asmeninės lyderystės kompetencijas; įsigilinsime, kokią atsakomybę ir  elgseną turėtų demonstruoti lyderis dirbdamas su savo komanda, išmoksime apdovanoti save ir kitus.

15 d. 15 val. Atviroje jaunimo erdvėje – mokymai specialistams ir savanoriams dirbantiems su jaunimu „Komandinio darbo su jaunimu mokymai: gerosios patirtys“. Veda lektorius Rytis Kopūstas, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos teatro ir kino mokytojas, socialinis pedagogas, jaunimo darbuotojas, bei įvairių respublikinių ir europinių mokymų organizatorius, bei lektorius.
Darbo su komanda ir komandinio darbo ugdymas naudojant neformalaus ugdymo metodus. Darbe su jaunuoliais labai svarbu matyti komandą, kurioje kiekvienas jaunuolis randa savo vietą ir jaučiasi gerai. Kaip komandos formavimo metodai gali mums padėti pažinti jaunuolius ir jiems patiems pažinti save. Nes vis gi jaunuoliams svarbiausia geras ryšys su bendraamžiais ten, kur jie yra.

15 d. 15 val. Virtualios grafikos studijoje – susitikimas su Panevėžio miesto jaunimo reikalų taryba (rezervacija).

18 d. 16 val. Menų skaitykloje – „Grafinio dizaino mokymai“. Veda grafinio dizaino lektorė Vilma Gudeikaitė.

20 d. 16 val. Atviroje jaunimo erdvėje – mokymai-užsiėmimai jaunimui „Patrauklaus CV kūrimas“. Užsiėmimą ves Jaunimo darbo centro specialistė Vilanda Gustaitė.

22-23 d. Hario Poterio naktis bibliotekoje.

22 d. 16 val. Jaunimo knygų klubo susitikimas su jaunąja rašytoja, knygos „Selfų slėnis“ autore Monika Budinaite-Žadeikiene.

23 d. nuo 16 val. Virtualios grafikos studijoje – fotografavimo mokymai 14-29 m. jaunimui „Fotografija kitu kampu: 10 fotografijos paslapčių“. Mokymus ves Milda Butkevičiūtė.

23 d. 19 val. Virtualios grafikos studijoje – grafinio dizaino edukacinė programa „Lino raižinys – Exlibris“. Organizuoja jaunimo susivienijimas įsitraukęs į projektą „Panevezys Collective“.

25 d. 15 val. Jaunimo erdvėje – mokymai jaunimui „Viešo kalbėjimo ir kūno kalbos mokymai“. Veda lektorius  Robertas Šunokas.

26 d. 16 val. Virtualios grafikos studijoje – fotografavimo mokymai 14-29 m. jaunimui „Fotografija kitu kampu: 10 fotografijos paslapčių“. Mokymus ves Milda Butkevičiūtė.

26 d. 9-13 val. Konferencijų salėje – 2-oji konferencija tema „Panevėžys atviras savanorystei“. Organizuoja Panevėžio vietos veiklos grupė.

27 d. 16 val. Atviroje jaunimo erdvėje mokymai-užsiėmimai jaunimui „Patrauklaus CV kūrimas“. Užsiėmimą ves Jaunimo darbo centro specialistė Vilanda Gustaitė.

Įvykę renginiai spalio mėnesį:

Spalio 7 d. 17 val. Menų skaitykloje iniciatyvos „Panevėžys Collective“ interviu peržiūra #1
„Panevėžys Collective“ po beveik mėnesio veiklos ir bendravimo su Panevėžio kūrėjais kviečia jus susipažinti, pabendrauti ir kartu pažiūrėti pirmuosius pilnus interviu! Tai kolektyvas, kuris nori suvienyti visus Panevėžio miesto ir rajono kūrybiškus žmones, o ši iniciatyva suteikia galimybę publikuojant kūrybą vienytis kurti kartu, palaikyti ir sužinoti apie greta esančius. „Panevėžys Collective“ tikslas – kelti miesto vizualinio ir socialinio įvaizdžio įsimenamumą kuriant duomenų bazę.
Instagram: https://www.instagram.com/alkaniikvep
Facebook: https://www.facebook.com/kolektyvas/
Mūsų partneris: Atvira jaunimo erdvė bibliotekoje

Spalio 14 d. 16 val. Atviros jaunimo erdvės ir Virtualios Grafikos studijos atidarymas bibliotekoje – laukiame visų senų ir naujų AJE (Atviros jaunimo erdvės) bičiulių ir kviečiame susipažinti ne tik vieni su kitais, bet ir su atsinaujinusiomis patalpomis Centriniuose Rūmuose Respublikos g. 14.
Atviroje jaunimo erdvėje rasite vietą savirealizacijai ir galimybę kartu gerai praleisti laiką prie puodelio garuojančios arbatos, paklausyti vinilo, atsikvėpti nuo darbų, pabėgti nuo lietaus, pažaisti kompiuterinius  ar stalo žaidimus. Atidarymo dieną Jūsų lauks gera nuotaika su DJ „Senis“.
Virtualios grafikos studija – naujovė bibliotekoje. Būk pirmas ir išvysk, ką joje gali nuveikti. Atidarymo metu Tavęs laukia išskirtinė fotosesija su fotografu Luku Varanausku.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.
Remia Jaunimo reikalų departamentas, Europos socialinis fondas

Spalio 16 d. 11 val. konferencijų salėje Mamyčių klubo susitikimas „Esu veikli mama“

Spalio 21 d. 17.15 val. Atviroje jaunimo erdvėje „Komandinio darbo mokymai“. Renginį inicijuoja Panevėžio „Rotaract“ klubas.
Renginį remia: Panevėžio miesto savivaldybė
Partneris – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Spalio 28 d. 17.15 val. Konferencijų salėje susitikimas su rašytoju Mariumi Povilu Elijumi Martinenko.
Jaunimo knygų klube svečiuosis charizmatiškasis rašytojas Marius Povilas Elijas Martinenko. Kviečiame pabendrauti, padiskutuoti, pasiklausyti apie rašytojo kūrybinį kelia ir kitas patirtis.
Remia Jaunimo reikalų departamentas