Fortepijono virtuozas Rokas Valuntonis surengs rečitalį Panevėžyje

Rokas Valuntonis
Data:2019-06-18
Laikas:18:00
Vieta:I a. erdvės
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Muzikos gurmanus kviečia išskirtinis renginys – prestižinės Londono agentūros „City Music Foundation“ narys, fortepijono virtuozas Rokas Valuntonis atvyksta į  Panevėžį atlikti programos, kuri Anglijoje sulaukė milžiniškos sėkmės. Muzikos kritikų liaupsinamas viename didžiausių Europos klasikinės muzikos žurnalų „International Piano Magazine“ bei klasikinės muzikos kanale „Classic FM“,  intensyviai  koncertuojantis pianistas nepamiršta savo gimtojo miesto ir  čia surengs rečitalį.

Programoje –  P. Čaikovskio,  F. Chopino, A. Skriabino, D. Scarlatti, C. Debussy,  F. Liszto kūriniai. Kiekvienas jų yra glaudžiai susijęs su atlikėjo išgyvenimais ir asmeninėmis istorijomis, kuriomis jis pasidalins su klausytojais. Ši programa taip pat sulaukė didžiulio pripažinimo Ispanijoje, tarptautiniame Campillos pianistų konkurse, kuriame lietuvis pianistas buvo apdovanotas aukso medaliu ir specialiu publikos prizu.

Ypatinga charizma apdovanotas R. Valuntonis žavi kūrybingomis interpretacijomis ir neįtikėtinu virtuoziškumu. Jis  yra pelnęs aukščiausius apdovanojimus daugiau nei 20-tyje tarptautinių pianistų konkursų Lietuvoje, Italijoje, Švedijoje, Belgijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Vokietijoje.

Pianistas R. Valuntonis koncertavo įvairiose Europos šalyse: Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, grojo tokiose salėse kaip Milton Court (Barbican Centre), La Sala Verdi, The Wallace Collection, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir La Sala Casella Accademia filarmonica Romana. Jis koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lundo simfoniniu orkestru, Švento Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru ir Panevėžio kameriniu orkestru.

Be tradicinių koncertų Valuntonis yra pasirodęs su aktoriais ir skaitovais. Vienas iš pastarųjų bendrų projektų  buvo su garsiu Lietuvos aktoriumi Kostu Smoriginu. Duetas bandė atskleisti didžių kompozitorių L. van Bethoveno, F. Chopino, S. Rachmaninovo charakterius ir vidinius gyvenimus.

2018–2019 m. sezono metu Valuntonis rengia solo rečitalius Europoje – Teatro Juan Brava (Ispanija), Theater Kerkrade (Nyderlandai), Taikomųjų menų ir dizaino muziejus (Lietuva), Priory Church of St. Bartholemew the Great (Jungtinė Karalystė).

Rokas Valuntonis fortepijonu skambinti pradėjo nuo 7 metų Panevėžio vaikų muzikos mokyklos fortepijono klasėje (pedagogė Gražina Beleckienė). 2008 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (pedagogė prof. Aleksandra Žvirblytė) ir toliau mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Aleksandros Žvirblytės klasėje. 2011 m. tobulinosi Sibelijaus akademijoje (Helsinkis, Suomija), prof. Eero Heinonen klasėje. Vėliau mokėsi pas Eugen Indjic Paryžiuje.

Pianistas yra apdovanotas Karalienės Mortos premija, taip pat gavęs Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkas už pasiekimus muzikoje.

R. Valuntonio koncertas – renginys iš bibliotekos vykdomo projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje”, skirto Pasaulio lietuvių metams.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

LTK Logotipas Panevezio-miesto-savivaldybe logo

 

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.