Festivalis džiugino įvairove ir premjeromis

Nuotykiai tęsiasi logo

Visai šeimai skirtas festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ šiemet pakvietė į dvi dienas truksiančią literatūros, teatro, sporto, muzikos, animacijos, virtualios realybės ir vasaros pramogų fiestą Anykščių Dainuvos slėnyje. Oras išpuolė tikrai vasariškas, veiklų – nors vežimu vežk, akis paganyti ir papramogauti buvo tikrai kur.

Antrą kartą vykusį festivalį organizavo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka. Visi festivalio renginiai buvo nemokami, mokėti renginio dalyviams teko nebent už maistą ir už norimas įsigyti knygas.

Bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Vaida Jucienė abi dienas po festivalio teritoriją judėjo net sukaitusi, bet jos pastangos atsipirko – festivalis vyko sklandžiai ir be nesusipratimų. Vaikų literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius taip pat atsipalaidavo tik sekmadienio popietę. „Pavyko puikiai, esame patenkinti. Puikus oras, pasiteisino sprendimas festivalį rengti dvi dienas“, – „Šileliui“ sakė J. Vancevičius. Paklaustas, ar dalyviai išsakė kokių pageidavimų kitų metų festivaliui, J. Vancevičius traukė pečiais, galiausiai prisiminė. „Meras liepė, kad kitų metų festivalis būtų tarptautinis, stengsimės“, – šypsojosi J. Vancevičius.

Visas festivalio veiklas sunku ir išvardinti, galbūt reiktų paminėti, kad pirmąją renginio dieną vyko anykštėno Norberto Černiausko ir Birutės Bikelytės Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui skirtos knygos „Apie šalius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ pristatymas. Jam pasibaigus, vyko jaunųjų riterių įšventinimas, buvo ragaujama šaulių virta košė. Šeštadienio vakarą mylimiausi vaikų rašytojai: Benas Bėrantas, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Kotryna Zylė ir Justinas Žilinskas, susibūrę į muzikinę grupę „Knygų vaikai“, – pakvietė į šokių aikštelę.

Trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ Anykščių kultūros centre pristatė 8 filmus.

Festivalyje žiūrovai išvydo ir premjerą – vyko niekur nerodytos muzikinės pasakos „Sniego karalienė“ premjera. Jos autorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Paulius Tamolė kartu su muzikantais Chrisu Ruebensu ir Tadu Dešuka sukūrė visiškai naują garsios pasakos interpretaciją. Beje, kol pasaka buvo sekama, prie muzikantų gulėjo vieno iš jų šuo.

Džiugu, kad į festivalį atvyko tikrai daug svečių iš kitų miestų. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba Projekto partneris – Anykščių rajono savivaldybė, informacinis rėmėjas – „Šilelis“

nyksciai.lt informacija

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos specialistas Arnualdas Dalinda šiais metais dalyvavo festivalyje „Nuotykiai tęsiasi!“ ir pristatė LegoEV3 robotų edukacijas skirtas 8-12 metų moksleiviams. Taip pat festivalio dalyvius supažindino su Panevėžiečių moksleivių kurtais robotais. Būtina paminėti, kad ir mažieji renginio dalyviai ypač domėjosi robotų galimybėmis ir bandė juos valdyti. Festivalio metu vaikams teko pirmą kartą programuoti robotus ir įveikti jiems parengtas įvairaus sunkumo užduotis, kurias turėjo atlikti valdant robotus specialiais infraraudonųjų spindulių pulteliais, pasitelkę kritinio mastymo, komandinio darbo bei kūrybinius gebėjimus.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija

Gyčio Kaminsko  nuotraukos 

Arnualdo Dalindos nuotraukos