Pasaka „Dangus griūva“ šešėliais

Teatras – viena iš kultūrinės vaikų edukacijos formų. Su teatro istorija, formomis Zarasų viešosios bibliotekos specialistai, dirbantys su vaikais susipažino dalyvaudami seminare organizuotame Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdančios projektą „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“.

Bibliotekininkai, dalyvavę seminare ir kūrybinėse dirbtuvėse patys organizavo teatro edukacijas vaikams. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje gegužės 29-30 dienomis vyko šešėlių teatras pagal lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Moksleiviams bibliotekininkė Zina Černovienė priminė daugeliui jau girdėtą pasaką, supažindino su personažais, pasiūlė pasiskirstyti vaidmenis. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių ir 4c klasės mokiniams buvo smalsu sužinoti kam reikalinga žvakė, kodėl patalpa užtamsintais langais, kaip juda pasakos personažai pritvirtinti ant metalinių lazdelių.

Maksimas, Igoris, Aurelijus, Viktorija, Maksimas M., Jokūbas, Jelena, Andrėja, Andrius ir Lorenas pirmą kartą vaidino šešėlių teatre. 4c klasės moksleiviams tai buvo taip pat nauja patirtis, nors šią pasaką jie jau buvo vaidinę kitaip.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“ remia Lietuvos kultūros taryba

kultaryba

Z. Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės D. Borisevičienės