Raimundas Banionis apie tėvą Donatą Banionį

Vaizdas be pavadinimo
Data:2019-04-23
Laikas:17:15
Vieta:Konferencijų salė
Adresas:Respublikos g. 14
Panevėžys

Nacionalinę bibliotekų savaitę pradedame renginiu, kuriuo prisiminsime teatro ir kino legendą – Donatą Banionį (1924–2014). Apie išskirtinio talento menininką išgirsime iš jo sūnaus – kino režisieriaus Raimundo Banionio lūpų.

Donato Banionio gyvenimas glaudžiai siejasi su Panevėžiu. Jaunystėje D. Banionis lankė Panevėžio dramos teatro vaidybos studiją, pas režisierių Juozą Miltinį mokėsi vaidybos meno. Daug metų buvo Panevėžio dramos teatro (dabar J. Miltinio dramos teatras) aktorius, vėliau – režisierius, direktorius ir meno vadovas.

Baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), įsteigė Panevėžio dramos teatre Lietuvos valstybinės konservatorijos aktoriaus meistriškumo katedros filialą ir buvo šio filialo vadovas. Ryškius vaidmenis sukūrė ne tik teatre, bet ir Lietuvos bei užsienio kino filmuose.

D. Banionis – daugybės prestižinių apdovanojimų laureatas. Už vaidmenis teatre aktorius pelnė apdovanojimus tarptautiniuose Čekijos, Bulgarijos ir kitų šalių kino festivaliuose. Apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, jam suteiktas Panevėžio miesto garbės piliečio vardas, apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, už istorinį indėlį į lietuvišką kiną įteikta „Auksinė gervė“, skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“, o 2008 m. aktoriui įteiktas „Auksinės gervės“ apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus kine.

Donatas Banionis sukūrė apie 100 teatro ir apie 70 kino vaidmenų. Ryškiausius vaidmenis, nuopelnus ir asmenybės bruožus kviečiame aptarti renginio metu!

Renginį remia

LKT_LogotipasPanevezio-miesto-savivaldybe

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.