Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos edukaciniai žaidimai

Atraskite edukacinius žaidimus, kuriuos sukūrė mūsų biblioteka.

„Pažink Panevėžio kraštą“

Žaisdami šį įtraukiantį žaidimą, pasitikrinsite, ką žinote apie Panevėžio, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio ir Biržų krašto istoriją ir kultūrą.

Pažink Panevėžio kraštą žaidimo iliustracija
Žaidimas „Pažink Panevėžio kraštą“

Šių penkių miestų ir rajonų teritorija dar vadinama Panevėžio kraštu arba Panevėžio regionu, nes tai – valstybinio lygmens administracinis teritorinis vienetas Lietuvos šiaurės rytuose, kurio centru laikomas Panevėžys.

Šį žaidimą gali žaisti po vieną ir su draugais. Jis padės smagiai praleisti laiką šeimoje, nes skirtas įvairaus amžiaus žaidėjams. Sukdami laimės ratą ir atsakydami į klausimus, keliausite per Panevėžio regioną, klausysitės legendų, gilinsite žinias.

Jei norite savarankiškai daugiau sužinoti apie istorines ir kultūrines šio krašto įdomybes – pasižvalgykite portale Panevėžio kraštas virtualiai. Ten rasite daug naudingų nuorodų, virtualių parodų, informaciją apie naujausias knygas, skaitmeninį krašto paveldą.

Žaidimas sukurtas įgyvendinant projektą „Panevėžio krašto istorijos ir kultūros virtualios atodangos – III“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


„Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“

Apušotas, Sudramala, Viktorinė – tikrai ne kiekvienas atsakys, ar tai miestelis, kaimas, ar upė, ežeras. Žaisdami šį žaidimą, pasitikrinsite, kaip gerai žinote Panevėžio rajono gyvenamųjų vietovių ir vandens telkinių pavadinimus bei sužinosite dar negirdėtų. Žaidimas skirtas Vietovardžių metams pažymėti.

Iliustracija iš žaidimo „Panevėžio krašto vandens ir žemės vardai“

Senieji vietovardžiai – Lietuvos kultūros, istorijos ir kalbos vertybė. Daugelis jų yra itin archaiški, senesni už visus rašytinius šaltinius. Deja, nuo sovietmečio iki šių laikų nunyko tūkstančiai istorinių vietovardžių, o  grėsmė išnykti yra iškilusi dar 4 000 Lietuvos kaimų ir viensėdžių vardų.

Šis žaidimas padės susipažinti su Panevėžio krašto vietovardžiais ir įtvirtinti juos ne tik žemėlapyje, bet ir mūsų atmintyje.

„Juozas Miltinis ir jo teatro ženklai Panevėžyje“

Panevėžys neįsivaizduojamas be legendinio režisieriaus Juozo Miltinio, jo mokinių ir TEATRO, kurio ženklų galima rasti visame mieste. Turtingoje teatro istorijoje yra daug faktų, kurių nežinome ir kuriuos tikrai įdomu sužinoti.

Žaisdami žaidimą „Teatro ženklai Panevėžyje“pasinerkime į slėpiningą pasaulį, paklaidžiokime miesto gatvėmis ir atraskime daug netikėto pastatuose, susijusiuose su teatro istorija ir jos herojais. Įdomu, kad žaidimo rezultatus komentuos personažas Volponė, kurį taip mėgo vaidinti pats J. Miltinis savo režisuotame spektaklyje „Sukčiaus testamentas“.

„Kelionė į devintą stotį”

Literatūrinė interaktyvi programėlė „Kelionė į devintą stotį“  – galimybė susipažinti su išeiviais vaikų literatūros kūrėjais ir jų kūriniais. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su septyniomis Panevėžio regiono bibliotekomis pateikia klausimus apie žymiausius pasaulio lietuvius, rašančius vaikams.

Tai tarsi stalo žaidimas jūsų išmaniajame įrenginyje. Galima žaisti tiesiogiai internetu su dar trimis draugais ar draugų komandomis, esančiomis šalia ar iš kitų miestų. Reikės teisingai atsakyti į kuo daugiau klausimų ir paeiti kuo daugiau langelių žaidimo lentoje. Pasirinkę vieną iš keturių personažų, kuriuos sukūrė patys vaikai, keliausite pas žaidimo herojų Ponulį literatą, kuris trokšta sudominti jus literatūra. Smagiai praleisite laisvalaikį ir sužinosite dar negirdėtų faktų apie žinomus rašytojus.

„Seklio Giliaminčio galvosūkiai. Detektyvai“

Tai žaismingas literatūrinis žaidimas, skirtas IV–VI klasių moksleiviams. Žaidėjams tenka atlikti penkias seklio Giliaminčio užduotis ir išsiaiškinti tris mėgstamiausias vieno personažų – Roko – detektyvines knygas. Žaidimo pabaigoje rasite ir pačiam sekliui Giliaminčiui labiausiai patinkančių detektyvų sąrašą. Sėkmingai įveikę užduotis, gausite I kategorijos seklio diplomą. Popierinį bibliotekoje ar elektroninį – spręskite patys.    

„Draugoteka“

Tai virtualus žaidimas, skirtas V–VIII kl. žaidėjams, supažindinantis su 5-iais skirtingų pomėgių, būdo ir patirčių paaugliais. Programėlė moko būti draugišku, tolerantišku, atviru kitiems. Žaidime nuobodžiauti neleis interaktyvios užduotys, kurias įveikus atsirakins nauji, vis sudėtingesni lygiai. Šioje programėlėje jaunuoliai taip pat sužinos apie jų amžiaus grupei aktualias knygas, kurių galės užsisakyti ir atsiimti artimiausioje bibliotekoje.

Žaidimą į telefoną ar planšetę galite atsisiųsti čia: