Lietuvos duomenų bazės

BNS

Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio.

Prie uždaros BNS naujienų bazės viešųjų bibliotekų darbuotojams ir skaitytojams prisijungimas yra automatinis pagal fiksuotus IP adresus.

Infolex

Unikali teismų praktikos paieškos sistema, kurioje yra  Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai.

Čia galite atlikti LR valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis ir kt.
Duomenų baze galima naudotis visose bibliotekos skaityklose.
Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės skaityklų darbuotojų.

Jeigu domina Infolex konkretūs teisės aktai, teismų praktika, užklausas rašykite el. paštu gitana.uzkureliene@pavb.lt.

Internetinė biblioteka „Vyturys“

Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas (suskirstytos pagal apytiksles amžiaus grupes).

Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases.

Išsamus vadovas:

• paieška
• kaip skaityti „Vyturio“ skaitmenines knygas išjungus bevielį ryšį

DĖMESIO. Keičiasi „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos tvarka:

  • Galimybę skaityti nemokamai turės skaitytojai, susikūrę paskyrą. Skaitytojui, norinčiam prisijungti prie „Vyturio“ duomenų bazės, nuoroda suteikiama individualiai el. paštu gitana.uzkureliene@pavb.lt
  • Platinti savo slaptažodžių/ prisijungimo kodų kitiems asmenims negalima.
  • Šiais metais gauti kodai galios iki 2021 m. gruodžio 31 d.
  • Seniau gauti kodai – galioja ir šiais metais.

Vartotojai skaityti knygas gali naudodami asmeninius mobiliuosius įrenginius bei kompiuterius  bibliotekoje ir už jos ribų.