Tarptautinis literatūros festivalis "Panevėžio literatūrinė žiema"

Apie festivalį: pirmasis surengtas 1998 metais. Festivalio renginiuose kviečiami dalyvauti Panevėžio miesto, apskrities, didžiųjų Lietuvos miestų bei užsienio šalių rašytojai. Kiekvienais metais festivalis sutraukia per 80 žodžio meistrų, literatūrologų ir muzikos atlikėjų. Festivalis į visumą jungia lietuvių ir užsienio literatūrą (poeziją ir mažąją prozą), filosofiją, fotografiją, tapybą, instaliacijas ir muziką. Festivalyje vyksta naujai išleistų knygų pristatymai, poezijos ir eseistikos, tarmiškos poezijos skaitymai, literatūriniai-filosofiniai debatai, rankraščių aukcionas, „Anoniminio“ eilėraščio konkursas, naktiniai muzikavimai ir literatūrinės improvizacijos.

Tradiciškai festivalyje teikiamos literatūrinės premijos. Julijono Lindės-Dobilo literatūrinė premija skiriama rašytojui už naujausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius dvejus metus ir pristatytus visuomenei literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos įsteigta Elenos Mezginaitės literatūrinė premija skiriama eseistui arba poetui už originaliausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius dvejus metus ir pristatytus visuomenei literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu.

Vienam Panevėžio miesto ir dviems Panevėžio krašto jauniesiems poetams ir rašytojams – bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams – už netikėtus kūrybinius debiutus literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu skiriama Jaunųjų poetų ir rašytojų premija. Festivalis garsėja originaliais prizais – „Literatūrinės skrybėlės“, „Literatūrinės lapės“, „Literatūrinės žiemos riterio rožės“ ir kt. Taip pat skelbiami „Anoniminio“ eilėraščio konkurso laimėtojai.

Festivalio interneto svetainė: plz.lt

Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė

Panevėžio literatūrinė žiema 2016

Panevėžio literatūrinė žiema 2014

Panevėžio literatūrinė žiema 2012

Panevėžio literatūrinė žiema 2010

Panevėžio literatūrinė žiema 2009

Panevėžio literatūrinė žiema 2008

Panevėžio literatūrinė žiema 2007

Informaciją parengė
Laima Butkūnienė
Vyr. metodininkė
Tel. 845 50 16 49

Grįžti į pradinį projektų tinklalapį