Projektas „Literatūros ir kino dienos“

Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ – tai tęstinis skaitymo skatinimo bibliotekos vykdomas projektas, skirtas visoms gyventojų amžiaus ir socialinėms grupėms, kuriuo per literatūrą ir meninius bei dok. filmus siekiama populiarinti įvairių meno sričių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, skatinti gyventojų nacionalinės literatūros skaitymą ir domėjimąsi vertingomis lietuvių autorių knygomis.

Projektas susideda iš trijų renginių ciklų – pavasarį ir rudenį 1 k/mėn rengiamų kūrybos vakarų, skirtų Nacionaline premija apdovanotiems rašytojams. Vasarą 1 k/sav organizuojamų „Literatūros ir kino“ ketvirtadienių, kuriuose vyksta naujų knygų sutiktuvės, meninių ar dok. filmų peržiūros bei diskusijos, skirtos įvairių meno sričių Nacionalinės premijos laureatų kūrybos populiarinimui.

Projekto renginių repertuarus bibliotekai padeda rengti Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Filmų repertuaras „Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniams“ rengiamas panaudojant iš projektų lėšų pildomą Menų skaityklos filmų fondą.

Nacionalinės premijos laureatų kūrybos pažinimą projekte papildanti veikla – prieš renginius organizuojamos dokumentų parodos ir mini knygų mugės, kuriose pristatomos Nacionalinės premijos laureatų kūrybos naujienos ir leidyklų naujausi leidiniai.

2015 ir 2017 metais buvo išplėstos projekto geografinės ribos. Nacionalinės premijos laureatams skirti kūrybos vakarai vyko ne tik Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, bet ir jos veiklos teritorijai priklausančiose bibliotekose – Rokiškyje, Pasvalyje, Biržuose, Molėtuose, Utenoje, Ignalinoje, Rokiškyje, Kupiškyje ir Zarasuose.

2018 m. projekte dalyvavo Kupiškio, Pasvalio, Biržų, Visagino, Anykščių, Utenos, Panevėžio miesto ir Molėtų bibliotekos. Iš viso Panevėžio regiono bibliotekose  surengta 30 poezijos ir eseistikos kūrybos vakarų, skirtų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams. Naujovė projekte – kūrybinio rašymo užsiėmimai su rašytoju Nacionalinės premijos laureatu Sigitu Parulskiu.


2018 Renginių repertuaras

2017 Renginių repertuaras

2016 Renginių repertuaras

2015 Renginių repertuaras

2014 Renginių repertuaras

2013 Renginių repertuaras

2012 Renginių repertuaras

2011 Renginių repertuaras

2010 Renginių repertuaras

Projektą remia:

 kulturos taryba

Grįžti į pradinį projektų tinklalapį


Informaciją parengė
Laima Butkūnienė
Vyr. metodininkė
Tel. (845) 50 16 49