Menų skaitykla ir fonoteka

Įkurta trečiajame Bibliotekos pastato aukšte. Čia galima maloniai praleisti laisvalaikį klausantis muzikos, žiūrint kino filmus, vartant meno albumus, sklaidant kitus meno leidinius. Taip pat rasite informacijos darbui, mokymuisi ir studijoms, savarankiškam lavinimuisi. Jūsų paslaugoms — ne tik spausdinti leidiniai, bet ir elektroninės duomenų bazės, interneto informacijos ištekliai.
Skaitykloje rasite 20 darbo vietų skaitytojams, 7 iš jų skirtos dirbti kompiuteriu, 9 - individualiai klausyti muzikos ar žiūrėti filmus. Galima naudotis ir leidiniais, atsineštais iš kitų Bibliotekos skyrių. Joje yra du specializuoti fondai: muzikos ir dailės.
      Specializuotą muzikos fondą, kaupiamą nuo 1962 metų, sudaro universalaus turinio per 20 tūkst. spausdintų muzikos dokumentų rinkinys. Fondas visiems prieinamas, apimantis įvairių epochų, stilių, žanrų, skirtingų pasaulio tautų muzikos kūrybinį palikimą – muzikos enciklopedijas, knygas muzikos istorijos, teorijos, filosofijos, kritikos ir metodikos klausimais, monografijas apie lietuvių ir užsienio kompozitorių ir atlikėjų gyvenimą ir kūrybą, muzikos metodinę, programinę medžiagą, daugiausia skirtą muzikos pedagogams, pradžiamokslius mokytis groti įvairiais instrumentais, choreografijos literatūrą, dainynus, tautosakos rinkinius ir kt. Didžiąją fondo dalį (per 16 tūkst. vnt.) sudaro natų rinkiniai įvairiems muzikos instrumentams.
Specializuotuose dailės fonduose, kuriuos sudaro virš 4 tūkst. dokumentų, rasite informacinių ir enciklopedinių leidinių apie meną, leidinių apie meno teoriją, istoriją, filosofiją ir estetiką, žymių pasaulio ir Lietuvos menininkų darbų albumų, leidinių apie urbanistiką ir architektūrą, interjero ir eksterjero dizainą, leidinių apie plastinius menus, tapybą, grafiką, meninę fotografiją, taip pat apie liaudies meną, rankdarbius, kostiumo istoriją. Modeliuodami dailės dokumentų fondus, atsižvelgiame į lankytojų poreikius: darbo eigoje Iš Saugyklų į atvirus fondus imame tuos leidinius, kurie mūsų vartotojams atrodo ypač įdomūs ar reikalingi.
Į namus skolinamos muzikos fondo knygos bei natos. Dailės leidiniais, informaciniais ir periodiniais leidiniais, garso ir vaizdo įrašais, vienetiniais muzikos leidiniais maloniai prašome naudotis Skaitykloje.

Fonotekoje - apie 13 tūkst. garso ir vaizdo įrašų įvairiose laikmenose – vinilinėse plokštelėse, garso kasetėse, kompaktinėse plokštelėse, vaizdajuostėse bei elektroniniuose dokumentuose. Tai:
•    klasikinė ir šiuolaikinė vokalinė bei instrumentinė muzika;
•    džiazas;
•    įvairių tautų folkloras;
•    pasaulio valstybių himnai;
•    religinė, bažnytinė muzika;
•    instrumentinė orkestrinė ir kamerinių ansamblių muzika, muzika atskiriems instrumentams;
•    literatūriniai dainuojamosios ir skaitomosios poezijos, prozos, rašytojų balsų įrašai;
•    dainos, pasakos, lopšinės ir kt. muzika vaikams;
•    kiti įvairių epochų, stilių, žanrų muzikos kūrybinio palikimo įrašai.

2008-aisiais lankytojams pasiūlėme naują paslaugą – galimybę žiūrėti kino filmus. Šiuo metu skaityklos fonde apie 700 kino filmų. Tai – vaidybiniai, dokumentiniai Lietuvos ir pasaulio režisierių filmai, taip pat muzikiniai, mokomieji, animaciniai filmai, spektaklių vaizdo ir garso įrašai ir kt. Daugiausia įgarsinti lietuviškai ar su lietuviškais subtitrais. Išsirinkę filmą, jei yra laisvų vietų prie televizoriaus ar kompiuterių, galite žiūrėti iškart. Vietą taip pat galite rezervuoti iš anksto paskambinę telefonu 46 55 52. Yra galimybė žiūrėti filmą grupėmis bibliotekos konferencijų salėje — registruotis iš anksto telefonais 46 55 52 arba 50 16 49.
Paslaugos:
•    laisvas spaudinių pasirinkimas;
•    specialistų konsultacijos;
•    dokumentų bibliografinė paieška pagal lankytojų užklausas;
•    nemokama prieiga prie elektroninės informacijos: Bibliotekos bei suvestinio elektroninio katalogo, interneto, elektroninių duomenų bazių.
•    dokumentų skenavimas ir spausdinimas (spalvotu spausdintuvu).
•    informacijos įrašymas į elektroninę laikmeną,
•    meno dokumentų ir meno kūrinių parodos;
•    galimybė klausyti garso įrašų bei individualiai ir kolektyviai žiūrėti filmus;
•    garso įrašų fragmentų kopijavimas į garsajuostes bei kompaktines plokšteles kultūros bei švietimo tikslais;
Mokamų paslaugų įkainiai.
Nuo 2007 m. Menų skaitykloje ir jos prieigose veikia mini galerija EKSPERIMENTAS.


Informacija teikiama:
Muzikos skyrius
Skyriaus vedėja Jolanta Sriubienė
Tel.: 8 45 465552
El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.


Dailės skyrius
Skyriaus vedėja Vida Mikelevičiūtė
Tel.: 8 45 501648
El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.


Darbo laikas rugsėjo – birželio mėn.:
Darbo dienomis: 9.00 – 19.00
Šeštadieniais - 9.00 – 16.00
Sekmadieniais – nedirba
Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena (lankytojai neaptarnaujami)