Kodėl baigėsi Romantizmas?

Sausio 17 d. (ketvirtadienį) 17.15 val. kviečiame į poezijos ir muzikos vakarą „Kodėl baigėsi Romantizmas?“, vyksiantį Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos I-ojo aukšto erdvėse. Savo poeziją skaitys Eglė Kirilauskaitė, F. Šopeno kūrinius atliks pianistas Darius Mažintas.

Kodėl baigėsi Romantizmas? Apie tai diskutuos svečiai poetiniame muzikiniame pokalbyje, įtraukdami ir publiką. Diskusijos pagrindas – dramatiškas, melancholiškas XIX a. kompozitoriaus Frederiko Šopeno ir rašytojos Žorž Sand meilės romanas. Šios istorijos fone bus paliestos ir abstraktesnės, bendresnės, šių dienų žmogui aktualios temos: Romantizmo pabaigos priežastys ir padariniai, šiam atsitrenkus į Realizmo sieną. Kaip paaiškėjo, realistinis pasaulio vaizdas gerokai skyrėsi nuo romantizuotos jo versijos, tad nusivylimas ir prarastų iliuzijų tragizmas buvo neišvengiami. Kas nutinka tada, kai Romantizmas nesulaukia atsako ir visa jo lyriškai sentimentali, ekspresyvi ir ilgesingai nostalgiška energija nesuvaldomai teka viena kryptimi?

Šie klausimai bus aptarti per aliuzijas į nelaimingą kompozitoriaus ir rašytojos meilę, asmenines dramas, šiame kontekste gimusius genialius abiejų autorių kūrinius. Juk būtent per asmeninį žmonių santykį galime susidaryti platesnį pasaulio ar konkretaus laikotarpio vaizdą.

Vakaro metu girdėsime performatyviosios poezijos krypties atstovės Eglės Kirilauskaitės kūrybą visa apimančios, pavojų nei ribų nepaisančios meilės, mistifikuotų idealų, romantizuotų, uždraustų santykių ir jų neatitaisomų pasekmių tematika. Poezijos skaitymus vainikuos ekspresyvaus, jaunatvišku veržlumu ir išraiškinga Romantizmo estetika pasižyminčio pianisto Dariaus Mažinto atliekami įvairių laikotarpių F. Šopeno kūriniai.