Septintą kartą – festivalis „Mano senas drauge…“

Lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) Muzikiniame teatre vyks VII Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge...“, skirtas Elenai Mezginaitei atminti. 10 val. – visų dainų autorių ir atlikėjų konkursinis koncertas. 15 val. – festivalio-konkurso laureatų koncertas.

Vienas iš festivalio leitmotyvų – jaunųjų kūrėjų žinia apie Elenos Mezginaitės kūrybos savitumą, priminimas apie iškiliausią Aukštaitijos poetę, kritikų vertinamą kaip europinio lygio poezijos kūrėją. Kai kuriems jauniesiems autoriams ir atlikėjams šis festivalis dėl savo tęstinumo tapo „tramplynu“ į didesnes scenas ar televiziją.

E. Mezginaitė tapo įkvėpimo šaltiniu ne vienam dainų autoriui ir atlikėjui. Jos tekstus savo dainoms rinkosi kompozitoriai Laimis Vilkončius, Alvydas Jegelevičius, roko grupė „Hiperbolė“, dainininkas Kastytis Kerbedis, dainuojantys aktoriai Vladas Bagdonas, Kristina Kazlauskaitė, „Keistuolių teatras“, vienas iš žanro pradininkų Alfredas Kukaitis ir kt. Žanras – dainuojamoji poezija – šiuo metu, ko gero, vienintelis, populiarinantis lietuvių poeziją.

Projektas skiriasi nuo kitų dainuojamosios poezijos festivalių-konkursų: vieno iš konkursui teikiamų autorinių muzikos kūrinių tekstas turi būti poetės Elenos Mezginaitės.

Dalis atlikėjų dainuoja ir savo poezijos tekstus.

Laureatai bus apdovanojami: I, II ir III vietos skiriamos už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją ir I, II, III vietos – už profesionalų atstovavimą dainuojamosios poezijos žanrui. Laureatų koncerto metu žiuri paskelbia individualias nominacijas.

Vienas iš atlikėjų skelbiamas festivalio-konkurso DIDŽIOJO PRIZO laimėtoju. Su laureatais sudaromos autorinės sutartys. Visi kūrėjai laureatai apdovanojami pilna Elenos Mezginaitės kūrybos rinktine „Mano senas drauge...“.

Projekto organizatorius Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Partneris – humanitarinės ugdymo krypties Panevėžio V. Žemkalnio gimnazija, prizų steigėja – dailiųjų amatų įmonė MIDENĖ.

Festivalio rėmėjai – Panevėžio miesto savivaldybė ir AB „Aukštaitijos vandenys“, informaciniai rėmėjai – dienraštis SEKUNDĖ, Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra AINA, portalas JŪSŲ PANEVĖŽYS (JP).

Truputis informacijos apie 2016, 2017 metais vykusius festivalio renginius:
2017 m. renginiai ELENAI MEZGINAITEI
„Mano senas drauge...“ – geriausias jaunojo kūrėjo įvertinimas
„Mano senas drauge...“ 2016

Norintiems dalyvauti autoriams ir atlikėjams:
Festivalio-konkurso nuostatai
Dalyvio paraiška-klausimynas

Teirautis tel.: +370 688 75727
Projekto vadovas Arnas Simėnas,
PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas