Pasakojimai apie Ispaniją ir šv. Teresę

Lapkričio 8 d. (ketvirtadienį) 17.15 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks susitikimas su rašytoja, gide, hum. mokslų daktare Jūrate Micevičiūte, knygos „17 šv. Teresės miestų“ autore.

Ji pakvies mus į neįprastą kelionę: per konkretaus žmogaus biografiją ir to meto kasdienybės smulkmenas pažinti 17 Ispanijos miestų ir juos jungiantį saitą – šventąją Teresę. „17 Šv. Teresės miestų. Kelionių knyga" – tai puikiai parašytas, intelektualus kelionių gidas, palydovas, sumaniai jungiantis chaotišką skirtingų miestų lankymo patirtį į vieną visumą, drauge leidžiantis geriau perprasti Pietų Europos istoriją, kultūrą, gyventojų mąstyseną.

Kartu tai ir klausimas, kuo svarbus Teresės mokymas, ką gali mums, XXI amžiaus lietuviams, kasdienybės rūpesčiuose besisukantiems pasauliečiams, pasakyti prieš pusę tūkstantmečio gyvenusi ispanė – griežtos klauzūros vienuolė?

Knyga, kuri bus aptarta renginyje, sudaryta iš dviejų dalių: pagrindinėje pateikiama išsami istorinė medžiaga, autorės komentarai, susiję su 17 Ispanijos miestų, daug nuotraukų, o praktiniame keliautojo gide rasite konkrečią informaciją su lankytinais kiekvieno miesto objektais.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius