Susitikimas su aktoriumi Vytautu Anužiu

Spalio 18 d. (ketvirtadienį) 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks susitikimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu aktoriumi, profesoriumi Vytautu Anužiu.

Teatre V. Anužis – jau 40 metų. Sukurta daug įsimintinų vaidmenų, ne vieną kartą atnešusių aktoriui tarptautinių ir respublikinių teatro festivalių apdovanojimus, pelniusių solidžius įvertinimus. Aktorių į savo pastatymus kviečia žymiausi Lietuvos režisieriai. Jis daug filmuojasi televizijoje.

Šiais metais V. Anužis apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už Natano vaidmenį Gintaro Varno pagal G. E. Lesingo dramą režisuotame spektaklyje „Natanas Išmintingasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“). Aktorius yra sakęs, kad mokosi iš Natano gyvenimo išminties, sugebėjimo konfliktus paversti harmonija.

Tai jau antras V. Anužio Auksinis scenos kryžius. Pirmąjį pelnė 2011-aisiais už Piršlio, Generalinio ir Gydytojo vaidmenis Jono Vaitkaus režisuotame spektaklyje Gintaro Grajausko „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“.

40 metų atiduota ir pedagoginiam darbui. V.Anužis – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, mokantis studentus vaidybos meno. LMTA auklėtiniai, Vytauto ir Veltos Anužių kurso rengiami jaunieji aktoriai, buvo tapę Panevėžio Juozo Miltinio teatro atsinaujinimo simboliu. Jų kurti spektakliai – K. Sajos „Devynbėdžiai“, F. Dostojevskio „Pažemintieji ir nuskriaustieji“, T. Jones, H. Schmidt „Fantazuotojai“, sutraukdavo pilnutėles žiūrovų sales.

Šiek tiek biografijos faktų. Gimė 1956 m. gegužės 10 d. Linkuvoje, Pakruojo rajone. 1974 m. baigė Panevėžio dramos teatro J. Miltinio studiją. 1978 m. baigė aukštąją B. Ščiukino teatro mokyklą prie Jevgenijaus Vachtangovo akademinio dramos teatro. 1978 m. pradėjo dirbti Klaipėdos dramos teatre. Nuo 2011 m. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius.

Susitikimas su žymiu aktoriumi yra projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ renginys. Tai tęstinis Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projektas, nuo 2010 m. skatinantis Panevėžio regiono gyventojus skaityti nacionalinę literatūrą ir giliau pažinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus.

Projektą remia kulturos taryba

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius