Filmo peržiūroje – aktorė Nijolė Oželytė

Liepos 19 d. 16 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks kino filmo „Arkliavagio duktė" peržiūra (1981 m., trukmė 80 min.). Rež. Algimantas Puipa, scenarijaus autoriai – Petras Dirgėla (2003 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas) ir Rimantas Šavelis. 

Filmas sukurtas A. Vienuolio memuarinių apsakymų „Pavainikė“, „Arkliavagio duktė“ ir „Astronomas Šmukštaras“ motyvais. XV sąjunginio kino festivalio Taline (1982) juosta apdovanota už geriausią klasikinio nacionalinio literatūros kūrinio įkūnijimą ekrane. Prizas įteiktas ir Nijolei Oželytei už geriausią moters vaidmens atlikimą.

Filmas kupinas kruopščiai atrinktos buities, pasakoja apie paprastus kaimo žmonių rūpesčius ir amžinus jų jausmus. Veiksmas sukasi apie nelaimingai susiklosčiusį Kazimiero (akt. Liubomiras Laucevičius) ir Kamilės (akt. Nijolė Oželytė) Pečiūrų gyvenimą. Kol Kazimieras tarnauja kariuomenėje, Kamilė suartėja su jo broliu Benedoku (akt. Mindaugas Capas), jiems gimsta duktė. Ar sugebės iš kariuomenės grįžęs Kazimieras atleisti žmonai ir broliui? Ar priims pavainikę dukterį lyg savo? Taip pat vaidina aktorius Vytautas Paukštė (2007 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas), Panevėžio aktorius Valdas Mykolas Jatautis. 

Muziką kūrė kompozitorius Algirdas Martinaitis (1989 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas). Diskusijoje su žiūrovais dalyvaus aktorė Nijolė Oželytė.

Filmas „Arkliavagio duktė“ iš ciklo „Literatūros ir kino ketvirtadieniai“, vykstančio vasaros mėnesiais bibliotekoje. Tai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos sklaidos projektas.

Projektą remia kulturos taryba

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius