„Anglų valsas“ buvo filmuojamas Puziniškyje

Liepos 5 d. 15.45 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks filmo „Anglų valsas“, sukurto pagal Džono Golsvorčio pjesę „Džoja“, peržiūra. Režisierius ir scenarijaus autorius Gytis Lukšas (2016 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas).

Kostiuminės melodramos veiksmas rutuliojasi XIX a. pabaigos Anglijoje. Į atsargos pulkininko Houpo užmiesčio namą susirenka linksma svečių kompanija. Iš Londono čia atvyksta gyvanašlė Molė Gvyn, įkandin – jos flirto, rizikuojančio peraugti į meilės jausmą, objektas Morisas Leveras. Mamos romanas nepatinka septyniolikmetei jos dukrai Džojai, moralizuojančiai, kad „vedybos – tai šventa“. Nusigyvenęs pulkininkas domisi Leveru kaip aukso kasyklų savininku, nori akcijomis pataisyti finansinę padėtį, nors panašu, jog kasyklos – tik apgaulė. Prasideda šiek tiek konfliktiškas, tačiau labai įdomus vakarėlis. Net ir dėl tėvų skyrybų pergyvenanti Džoja, sutikusi bendraamžį Diką, pamiršta rūpesčius ir puola į jo glėbį. „Imkite mus tokius, kokie mes esame“, – skelbia titrai filmo pabaigoje.

Įdomu, kad „Anglų valsas“ buvo filmuojamas rašytojos, visuomenės veikėjos, pedagogės Gabrielės Petkevičaitės -Bitės gimtinėje – Puziniškio dvaro sodyboje.

Pagrindinį Džojos vaidmenį sukūrė jauna aktorė Audinga Aukštikalnytė. Filme vaidina visas būrys garsių teatro ir kino aktorių: Vaiva Mainelytė, Henrikas Kurauskas, Eugenija Pleškytė, Ona Knapkytė, Gediminas Storpirštis, Enrikas Kačinskas. Morisą Leverą suvaidino žymus muzikas Vidas Aleksandravičius, Ernestą – teatro režisierius Gytis Padegimas.

G. Lukšo režisuoti filmai yra pelnę daug šalies ir tarptautinių apdovanojimų. Daugiausia premijų yra gavęs 2009 m. sukurtas filmas „Duburys“ (pagal Romualdo Granausko romaną).

Muziką filmui „Anglų valsas“ sukūrė kompozitorius Viačeslavas Ganelinas, 2016 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Kompozitoriaus pavardė daugeliui pirmiausia asocijuojasi su legendiniu lietuvišku miuziklu „Velnio nuotaka“.

Filmas „Anglų valsas“ iš ciklo „Literatūros ir kino ketvirtadieniai“, vykstančio vasaros mėnesiais bibliotekoje. Tai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos sklaidos projektas.

Projektą remia kultūros taryba

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius