„Žalčio žvilgsnyje“ pamatysime daug garsių kūrėjų

Birželio 21 d. (ketvirtadienį) 16 val. bibliotekos konferencijų salėje bus rodomas vaidybinis filmas „Žalčio žvilgsnis“ pagal to paties pavadinimo Sauliaus Tomo Kondroto romaną. Šiame filme sutiksime visą plejadą žinomų kūrėjų, suteikiančių kino juostai savitų spalvų.

„Žalčio žvilgsnio“ režisierius Gytis Lukšas – 2016 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, su kurio asmenybe ir kūryba galėjome susipažinti praeitame projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ renginyje, kuriame buvo demonstruojama dokumentinė kino juosta apie jį.

Filmui muziką sukūrė kompozitorius Giedrius Kuprevičius (2013 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas). Maestro Giedrius Kuprevičius – be galo įdomi, daugialypė asmenybė. Jis – ir klasikinės muzikos kūrėjas, ir žymiausias kariljonininkas, ir elektroninės muzikos Lietuvoje pradininkas, ir roko operų autorius. Kompozitoriaus sukurta muzika „Žalčio žvilgsnyje“ subtiliai akomponuoja herojų išgyvenimams.

Pagrindinis filmo motyvas– amžina kova su blogiu, slypinčiu kiekvieno žmogaus prigimtyje. „Žalčio žvilgsnį ne kiekvienas gali atlaikyti", –  tarsi teigia šis kūrinys.

Pasak kino kritikės Neringos Kažukauskaitės, režisieriaus G.Lukšo kūryba pasižymi ištikimybe nacionalinei literatūrai, tapusiai bene visų jo filmų scenarijaus pagrindu. Režisierius ekranizavo J.Baltušio, J.Apučio, S.Šaltenio ir kt. lietuvių rašytojų kūrinius. Šį kartą režisierius pasirinko T.S.Kondroto romaną, kuriame susipina tikrovė ir fikcija, šeimyninės sagos, meilės ir kriminalinio romano elementai. Filme stengiamasi išsaugoti daugiaplanę romano kompoziciją – susikerta kelios laiko plotmės, istorija perteikiama skirtingų personažų akimis.

„Žalčio žvilgnis“ – žinomų viduriniosios kartos teatro ir kino aktorių Dainiaus Kazlausko, Astos Baukutės debiutas kine. Meistriškas aktoriaus Gedimino Karkos darbas – čia jam teko suvaidinti ir tą patį, ir vis kitą personažą: senąjį elgetą, kalėjimo prižiūrėtoją, patėvį, atskleisti šių herojų ir vidinę, ir išorinę transformaciją. Filme vaidina ir Panevėžio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė.

Vaidybinis filmas „Žalčio žvilgnis“ sukurtas1990 m., jo trukmė 95 min.

Visą vasarą bibliotekoje vyks „Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniai“. Bibliotekos konferencijų salėje ketvirtadieniais, 16 val., kviesime į kino filmų peržiūras ir stengsimės, kad jose dalyvautų su šiais kūriniais susiję menininkai: filmų herojai, režisieriai, aktoriai.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius