Filmas apie kino režisierių Gytį Lukšą

Vasarą į biblioteką grįžta lankytojų pamėgti „Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniai“, kviesiantys į filmų peržiūras konferencijų salėje. Birželio 14 d. 16 val. bus rodomas filmas „Kino režisierius Gytis Lukšas“.

Šį dokumentinį filmą sukūrė režisieriai Juozas Matonis ir Vytautas Domaševičius. Pasakojama apie kino režisierių Gytį Lukšą (2016 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą). Filme atsiskleidžia jo požiūris į kūrybą, į Sąjūdį, gyvenimo vertybes. Pateikiama įdomių darbo momentų, į režisierių pažiūrima netikėtu rakursu. Filmas „Kino režisierius Gytis Lukšas“ sukurtas 2006 m. Jo trukmė 28 min.

Apie tai, kaip jaučiasi tarp kino meną kuriančių žmonių, viename interviu G. Lukšas yra sakęs: „Vis dažniau – kaip stebuklingai išlikęs gyvas dinozauras... Yra tokia nuostabi Ray'aus Bradbury'o novelė apie vienišą priešistorinę pabaisą, kuri, išgirdusi ūkimą iš švyturio ir pamaniusi, kad tai panašios į ją būtybės šauksmas, ilgai, iš paskutiniųjų kyla į jūros paviršių, norėdama atsiliepti. To švyturio ir kaklas ilgas, ir balsas toks panašus... Taigi, gyvenu ieškodamas panašios į save būtybės.“

Kino režisierius G. Lukšas, baigęs Kinematografijos institutą Maskvoje 1971–1991 m. dirbo Lietuvos kino studijoje. Nuo 1991 m. – Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas. 2012 metų birželio mėnesį Kopenhagoje išrinktas į Europos kino režisierių federacijos (FERA) vykdomąjį komitetą – tai pirmasis Baltijos šalių atstovas FERA vykdomajame komitete.

G. Lukšo režisuoti filmai yra pelnę daug šalies ir tarptautinių apdovanojimų. Daugiausia premijų yra gavęs 2009 m. sukurtas filmas „Duburys“ (pagal Romualdo Granausko romaną). Svariausias apdovanojimas pačiam režisieriui – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius