Išskirtinės knygos sutiktuvės

Birželio 9 d. (šeštadienį) 12 val. konferencijų salėje – knygos „Šv. Kūdikėlio Jėzaus ir Švč. Veido Teresė. Laiškai. Milžino žingsniais“ sutiktuvės.

Renginyje dalyvaus vyskupas Jonas Kauneckas, karmelitai: tėvas Phillipe (Prancūzija), tėvas Valdas ( Lietuva), Paštuvos basųjų karmeličių vienuolijos vyresnioji sesuo Laima, knygos vertėja iš prancūzų kalbos sesuo Barbora ir knygos redaktorė Asta Petraitytė.

Šiame leidinyje surinkti visi Bažnyčios mokytojos ir vienos iš garsiausių šventųjų – Kūdikėlio Jėzaus ir Švč. Veido Teresės laiškai, išversti iš naujausiais moksliniais šventosios raštų tyrimais grindžiamų šaltinių. Kiekvienas laiškas palydimas gausių nuorodų į konkrečius šv. Teresės ir jos artimųjų gyvenimo įvykius.

Taip pat pateikiama daug paaiškinimų, padedančių geriau suprasti to meto visuomenę ir Bažnyčią, kurioje užaugo ir atsiskleidė būsima šventoji. Išsamus kontekstas leidžia įvertinti Kūdikėlio Jėzaus Teresės dvasinių atradimų naujumą ir gaivumą, jų reikšmę visai Bažnyčiai.

Knyga turėtų sudominti ne tik šios šventosios mylėtojus, bet ir trokštančius sugrįžti prie tikrojo dvasinio gyvenimo šaltinio, ieškančius autentiško įkvepiančio liudijimo ir nepaprastos teologinės gelmės, į kurią laiškų autorė neria su didžiuliu vaiko pasitikėjimu.

Šv. Kūdikėlio Jėzaus ir Švč. Veido Teresė. Laiškai. Milžino žingsniais. Išsami rinktinė / iš prancūzų kalbos vertė sesuo Inga Barbora Kazakevičiūtė. – Paštuva: Šv. Juozapo ir šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės basųjų karmeličių vienuolynas, 2018. – 568 p. / Serija: Karmelio knyga.


Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius