EUROPOS DIENA bibliotekoje

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka sveikina Lietuvą su EUROPOS DIENA, kviesdama į gausybę renginių, vyksiančių gegužės 7–11 dienomis.

Nuo pirmadienio iki penktadienio, 12–18 val., I-ame bibliotekos aukšte galima pasitikrinti savo žinias, atsakant į interaktyvių testų „PAŽINK ES“ klausimus. Kartu tai galimybė sužinoti apie šalis, švenčiančias valstybingumo 100-mečius. Ne vieną sudomins dėlionės su šių šalių žemėlapiais, valiuta, svarbiais objektais.

Nemažai Europos dienai skirtų renginių vyks Atviroje jaunimo erdvėje (Respublikos g. 26-4) . Prasidėję nuo stalo žaidimų turnyro kiti renginiai supažindins su jaunimo galimybėmis Europos Sąjungos šalyse – TRUMPALAIKĖ EVS SAVANORYSTĖ (gegužės 8 d. 17 val.) ir JAUNIMO GALIMYBĖMIS ATRASTI NAUJAS KULTŪRAS (gegužės 10 d. 17 val.). Čia dalyvaus Panevėžyje savanoriaujantys ir studijuojantys užsieniečiai, kurie papasakos savo sėkmės istorijas. Organizuojama kartu su Jaunimo Europos komanda.

Gegužės 9 d. 12 val. Menų skaitykloje Vaikų literatūros skyrius pakvies į renginį EUROPOS TESTĄ KVIEČIAME ATLIKTI, kuriame vokiečių kalbos sugebėjimus išmėgins Panevėžio miesto ir rajono mokyklų mokiniai.

Gegužės 9 d. 13–17 val. kompiuterių klasėje vyks EUROPOS EGZAMINAS, rengiamas su partneriu – Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centru. Kviečiame Jūsų pasirinktu laiku išbandyti savo jėgas, varžytis dėl puikių prizų: pažintinių kelionių į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, kelionių į Taliną ir skrydžių oro balionu.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu debiutavusi lauko kavinė GYVAta sulaukė didžiulio susidomėjimo. Todėl lankytojų pageidavimu gegužės 11 d. (penktadienį) 12–16 val. prie bibliotekos centrinių rūmų vėl veiks GYVAta, kurioje lauks ne tik leidiniai apie ES, bet ir įvairūs siurprizai.

Gegužės 11 d. 16 val. konferencijų salėje kviečiame į PASIVAIKŠČIOJIMUS PO ŠIMTMETĮ MININČIAS EUROPOS ŠALIS. Pirmoje dalyje – Europos Sąjungos šalių kultūrinis paveldas, diskusija. Antroje dalyje – šių šalių patiekalų degustacija. Apie Europos Sąjungos šalių, mininčių valstybingumo šimtmetį, kultūrą, tradicijas ir visokias įdomybes papasakos prisiekęs keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius, išmaišęs visą pasaulį ir visad sutraukiantis minias į savo renginius.

Europos kultūros paveldo metus ir atkurtos Lietuvos 100-metį švęsime drauge su 100 būgnininkų orkestru, 28 Europos Sąjungos sostinių atlikėjais ir grupe SKAMP, kurie atliks unikalią muzikinę kompoziciją EUROPA VIENU RITMU (gegužės 11 d. 18 val. Laisvės aikštėje).

ATEIK, ESI LAUKIAMAS!

Šventę organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Renginio partneriai: Panevėžio miesto savivaldybė, Europe Direct informacijos centras, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės–Bitės viešoji biblioteka.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius