Knyga apie vandenį ir apie gyvenimą

Balandžio 17 d. (antradienį) 17.30 val. konferencijų salėje vyks Sabinos Daukantaitės knygos „Vandeninės moterys“ pristatymas. S. Daukantaitė – populiaraus tinklaraščio „7 taškai“ autorė, septynių vaikų mama, kūrybinės agentūros vadovė, 2016 metais išrinkta veikliausia Lietuvos moterimi.

Įkvepianti, lengvai skaitoma, įdomaus siužeto, kelianti daug emocijų ir virpinanti širdį – taip šią knygą apibūdina jos skaitytojos. Knyga „Vandeninės moterys“ buvo pavadinta tiesiog tobula knyga kiekvienai moteriai. Gal jau pats pavadinimas nulemia, kad ją labiau pamėgo skaitytojos, o ne skaitytojai?

„Vieniems tai pasirodys knyga apie pažįstamus žmones ir viename vingyje susipynusius jų likimus. Kiti sakys, kad tai knyga apie kūrybiškumą, savęs paieškas, kompromisą tarp motinystės ir saviraiškos. Treti nutars, kad tai knyga apie meilę, jausmų gylį ir trapią laimės akimirką.
Žinoma, apie vandenį… Tačiau man tai knyga apie gyvenimą. O tokios negalėčiau parašyti, jei pati nebūčiau iki kaklo įsibridusi į kunkuliuojančias gyvenimo sroves“, – taip knygą pristato jos autorė
Sabina Daukantaitė.

Kūrybinių tekstų autorei Viktorijai Urbonaitei ši knyga atrodo šviesi, grakšti, lyg ant pirštų galiukų nubėganti istorija apie moteris, tokias skirtingas ir tokias artimas. Pasak jos, tai gaivus gurkšnis mūsų skubančioje kasdienybėje.

„Vandenines moteris“ sunku apibrėžti – tai lyg romanas, lyg gydantis pokalbis su drauge apie viską: apie užtvankas, kurias būtina įveikti, įkvėpimo šaltinius, kuriuos reikia atrasti, ir neišsenkančią stiprybę perkurti save iš naujo“, – teigia rašytoja Akvilina Cicėnaitė.

Psichologė psichoterapeutė Asta Groblytė sako tikinti, kad ši knyga gali tapti postūmiu nerti gilyn, į save, labiau pasitikėti savo nuojautomis ir išgyvenimais, drąsiai kurti savąją upės vagą.

„Vandeninės moterys“, be abejonės, turi terapinį poveikį. Tai vienas šio kūrinio privalumų. Visus kitus kiekvienas (nebūtinai: kiekviena) šią knygą perskaitęs, atras pats.


Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius

Nuotraukoje: knygos autorė Sabina Daukantaitė