Koncertas LIETUVA MUMS VIENA

Balandžio 10 d. (antradienį) 15 val. bibliotekos kuluaruose – koncertas „Lietuva mums viena“. Koncertuos muzikos mokyklos „Traite de Piano“ (Jungtinė Karalystė) mokiniai, mokyklos įkūrėja, pianistė Sandra Baranauskienė, Pasvalio muzikos mokyklos mokiniai, koncerto svečiai: Vitalij Neugasimov, Saulė Neugasimova, Jūratė Vilienė.

„Aš esu fortepijono mokytoja ir Londone vaikus muzikos mokau jau daugiau nei 10 metų. Entuziazmas, naujos idėjos, noras dirbti, dalyvauti – visada veda į priekį. Į Lietuva iš Londono atvyksta 10 mokinių su tėvais. Mūsų grupę sudaro 19 žmonių, kurie dalyvauja projekte „Lietuva mums viena“. Projektą inicijavo ir visa organizacine veikla rūpinasi Pasvalio muzikos mokykla, jos direktorė Bronė Mainonienė“, – pasakojo buvusi panevėžietė Sandra Baranauskienė.

„Traite de Piano“ mokiniai dažnai pasirodo koncertuose, festivaliuose, konkursuose Londone ir Kembridže. Visi laiko karališkuosius egzaminus, kurie pripažinti 93 pasaulio šalyse. Daugelis kūrinių koncerte bus atliekami iš šių egzaminų  programos.

S. Baranauskienė džiaugėsi, kad koncerte sutiko dalyvauti kompozitorius, mokytojas ir atlikėjas – Vitalij Neugasimov. Jo kūryba šiuo metu yra žinoma Jungtinėje Karalystėje, jo kūriniai įtraukiami į Londono karališkųjų egzaminų programas. Vitalij Neugasimov atliks kelis savo kūrinius kartu su žmona Saule Neugasimova.

Vieną kūrinį „Fiestravaganza“ S. Baranauskienė gros su savo pirmąja fortepijono mokytoja – panevėžiete Jūrate Viliene. Prabėgo daug metų, bet gražūs ryšiai nenutrūko.

Kelis kūrinius atliks Pasvalio muzikos mokyklos auklėtiniai – akordeonistų trio ir saksofonininkų ansamblis.

Graži muzikinė draugystė užsimezgė praeitų metų lapkritį, kai Londone viešėjo Pasvalio choras „Canticum Novum“. Pavykus tam projektui, sumanytas naujas – su koncertais, edukacinėmis veiklomis, ekskursijomis ir muziejų lankymu sostinėje. Vieną šio projekto koncertų išgirsime bibliotekoje.

„Kadangi šie metai yra labai svarbūs istorine prasme, nes Lietuva švenčia atkūrimo šimtmetį – tai buvo puiki proga pakviesti išvykusius lietuvius sugrįžti. Sugrįžti kartu su savo atžalomis. Sugrįžti per muziką. Koncertai – neįkainojama patirtis mokiniams. Su muzika mes grįžtame prie savo šaknų pažinimo ir kalbos, puoselėjame tradicijas, lankome istorines vietas, bendraujame su savo artimaisiais, gyvenančiais Lietuvoje ir stengiamės neužmiršti, kas iš tikrųjų esame, gyvendami ne savo šalyje“, – kalbėjo S. Baranauskienė.


Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius
Nuotraukoje: pianistė Sandra Baranauskienė