Jaunųjų kūrėjų šventė ir kūrybos almanacho sutiktuvės

Vasario 2 d. (penktadienį) 15 val. bibliotekos Konferencijų ir iškilmių salėje (Respublikos g. 14) vyks penktojo „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2017“ sutiktuvės, apdovanojimų ir „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimo Metų literatui ir Metų iliustruotojui ceremonija.

Bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras jau penktus metus vykdo projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“, sutinkamas penktasis „Jaunųjų kūrėjų almanachas“, o „Sidabrinio Nevėžio 2017“ skulptūrėlėmis bus apdovanoti Metų literatas ir Metų iliustratorius.

„Penktasis sezonas išsiskyrė pirmiausia geografine aprėptimi: dalyvauja jaunieji literatai ne tik iš Panevėžio, bet ir antrus metus iš Pasvalio Petro Vileišio bei Velžio gimnazijų, o piešinius šiemet pateikė ne tik Panevėžio dailės mokyklos, bet ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos iliustruotojai. Projekto dalyvių daugėja! Jau per šešias dešimtis bandančiųjų rašyti, per septynias – iliustruotojų. Projekto draugų – daugiau nei trys dešimtys pedagogų!“ – džiaugiasi PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas, projekto sumanytojas Arnoldas Simėnas.

„Nuostabus atradimas. Po „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2016“ sutiktuvių projekto sumanytojai peržvelgė ketverių metų jaunųjų kūrybą ir nuoširdžiai nustebo: iš „Sidabrinio Nevėžiuko“ nominantų ir „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlės laureatų kūrybos jau galima būtų sudaryti pakankamai solidžią iliustruotą jaunųjų kūrybos rinktinę!“ – sakoma almanacho pratarmėje.

Projekto „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“ rėmėjai: Panevėžio miesto savivaldybė, UAB „Burbuliukas“, AB „Linas Agro“, AB „Panevėžio energija“, UAB „Reklamos forma“.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius

Partneriai: savaitraštis „Panevėžio balsas“, AINA, Panevėžio dailės mokykla, Jūsų Panevėžys.

Nuotraukoje – „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlė (autorius – skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša)